Lietuvoje

2020.04.11 07:41

Lietuvoje – jau daugiau nei 1000 patvirtintų koronavirusu sergančių žmonių

nuo koronaviruso mirusi moteris – Šakių rajono gyventoja; atnaujinta 17.28
LRT.lt, BNS 2020.04.11 07:41

Šeštadienio rytą koronavirusu sergančių žmonių skaičius perkopė 1000 ribą.

Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija, patvirtintų atvejų skaičius yra 1026, naujų atvejų, paskutinių tyrimų duomenimis, nustatyta 27.

Per penktadienio dieną dėl koronaviruso ištirta 2421 ėminių.

LRT.lt primena, kad penktadienį pasveikusiųjų padaugėjo beveik pusšimčiu – nuo aštuonių iki 54, deja, bet šoktelėjo ir mirusių – nuo 17 iki 22.

Teigiama, jog statistikos šuolis atsirado, nes informaciją vėlavo perduoti gydymo įstaigos.

Ligoninėse gydoma 130 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, 14 pacientų yra reanimacijoje, iš jų devyniems reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija.

Pagal mirčių statistiką Lietuva beveik susilygino Estija, kur mirė 24 žmonės, Latvijoje kol kas registruoti vos du mirties atvejai.

Nuo koronaviruso mirusi moteris – Šakių ligoninėje gydyta šio rajono gyventoja

Šeštadienį pranešta apie 23-ią dėl koronaviruso mirusį asmenį – epidemiologų teigimu, tai Šakių ligoninėje dėl lūžio gydyta pacientė. Nustačius Covid-19 infekcijos atvejį, Šakių ligoninėje sustabdyta Chirurgijos skyriaus veikla, izoliuota apie 20 medicinos personalo, BNS šeštadienį patvirtino ligoninės vadovas.

„Pirminiais duomenimis, asmuo mirė Kauno klinikinėje ligoninėje, jos gyvenama vieta yra registruota Tauragėje, tačiau iš tiesų gyveno Šakių rajone. (...) Buvo pranešta, kad asmuo gydomas su lūžiu, buvo hospitalizuota Šakių ligoninėje, vėliau pervežta į Kauno klinikinę ligoninę“, – BNS šeštadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Ginreta Megelinskienė.

Anot jos, naktį iš penktadienio į šeštadienį mirusi pacientė buvo rizikos grupėje – virš 60 metų amžiaus. Koronavirusas Šakių ligoninės pacientei buvo nustatytas dar pirmadienį, ligonė iš karto pervežta gydyti į Kauno klinikinę ligoninę.

„Mes įtarėme ir mes diagnozavom“, – BNS šeštadienį sakė Šakių ligoninės vadovas Algirdas Klimaitis.

Pasak vyriausiojo gydytojo, tai buvo pirmasis ligoninėje nustatytas Covid-19 atvejis.

„Tiek, kiek tyrėme ar įtarėme, nebuvo pasitvirtinusių mūsų ligoninėje atvejų“, – teigė A. Klimaitis.

Anot jo, planine tvarka pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą ligoninėje tiriami ir visi dirbantys medikai, taip pat greitosios medicinos pagalbos personalas.

„Laimei kol kas nei vienam medikui, kuris buvo tirtas, nebuvo nustatyta koronaviruso“, – teigė vyriausiasis gydytojas.

Marijampolėje – 33 atvejai gydymo įstaigoje

Marijampolės meras Povilas Isoda praneša, kad miesto ligoninėje ištirti visi medikai ir pacientai.

Paaiškėjo, kad patvirtinti iš viso 33 atvejai ligoninėje, 2 nauji nustatyti darbuotojams. Ligoninėje pradedami pakartotinai testavimai.

„Mobiliame patikros punkte balandžio 9 ir 10 dienomis nustatyta po 1 teigiamą COVID-19. Taigi, šiuo metu mobiliame punkte teigiami testai patvirtinti 14-ai marijampoliečių (iš viso nuo punkto veikimo pradžios ištestuota 456 marijampoliečiai)“, – rašo meras.

Į Lietuvą – dar 27 tonos apsaugos priemonių

Šeštadienio rytą Kauno oro uoste nusileido lėktuvas, atgabenęs daugiau nei 27 tonas asmens apsaugos priemonių šalies medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija (COVID-19). Numatoma, kad krovinyje – respiratoriai FFP2, apsauginiai akiniai, vienkartinė medicininė apranga, chirurginės kaukės, apsauginiai skafandrai ir batų apsaugos.

Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, tai dar viena dalis įvykdyto asmens apsaugos priemonių užsakymo, reguliariai keliaujančio į Lietuvą.

„Kova su koronavirusu neturi nei savaitgalių, nei švenčių dienų. Šįryt sėkmingai nusileidus lėktuvui, beveik trys dešimtys tonų apsauginės aprangos ir respiratorių netrukus vėl pasieks mūsų medikus. Džiaugiamės, kad galime pasirūpinti tais, kurie yra tikrieji šių dienų herojai“, – sako ministras A. Veryga.

Apsaugos priemonės Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines juos išvežioja valstybės įmonė „Lietuvos paštas“.

„Šis šventinis savaitgalis yra tikrai darbingas. Tiek šiandien, tiek rytoj šalies oro uostuose leidžiasi lėktuvai, gabendami asmens apsaugos priemones į Lietuvą. Darome viską, kad pristatymas būtų sklandus, ir esu dėkingas visiems, kurie prie to prisideda, neskaičiuodami darbo valandų“, – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Gautos apsaugos priemonės skirtos Santaros klinikų, Kauno klinikinės ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams, 5 didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stočių medikams, taip pat medikams, dirbantiems savivaldybių įsteigtuose mobiliuosiuose punktuose.