Lietuvoje

2020.04.10 23:34

Penki nauji mirties nuo koronaviruso atvejai – Klaipėdoje ir Šiauliuose

Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.04.10 23:34

Penki nauji mirties nuo koronaviruso atvejai penktadienį registruoti Klaipėdoje ir Šiauliuose, BNS informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė

„Keturi mirę asmenys buvo hospitalizuoti Klaipėdos ligoninės Slaugos skyriuje, vieno asmens, gyvenusio Šiaulių rajone, užsikrėtimo aplinkybės neaiškios“, – sakė specialistė.

Jos teigimu, Šiaulių rajono gyventojas užsienyje nekeliavo, sunkiai ir mažai vaikščiojo, gyveno vienas, du kartus su draugais buvo išvykęs žvejybą. Žvejybos draugams atliekami tyrimai.

R. Lingienės taip pat teigė, kad po du mirusius asmenis priklauso 61-70 metų ir 81-90 metų amžiaus grupėms, vienas asmuo vyresnis nei 91 metų amžiaus, visi turėjo gretutinių ligų.

Daugiausia mirčių – Klaipėdos apskrityje

Nacionalinės visuomenės sveikatos centro duomenimis, daugiausia mirties atvejų iki šiol užfiksuota Klaipėdos apskrityje – aštuoni, visi asmenys gulėjo Klaipėdos universitetinės ligoninės viename iš skyrių.

„Visi asmenys iki mirties buvo hospitalizuoti Klaipėdos ligoninės Slaugos skyriuje“, – sakė R. Lingienė.

Jos teigimu, Vilniaus apskrityje iki šiol užfiksuoti septyni atvejai, šeši iš jų susiję su Ukmergės ligonine, mirtys kol kas neregistruotos Tauragės, Telšių ir Utenos apskrityse.

Didžioji dalis mirusių žmonių buvo 81-90 metų amžiaus, tačiau mirė ir jaunesni – 61-70 metų amžiaus žmonės. Visi jie turėjo gretutinių ligų.

„Dažniausiai tai – lėtinės širdies ir kraujagyslių ligos, du asmenys sirgo onkologinėmis ligomis. Taigi, apibendrinant, visi mirusieji priklausė rizikos grupei“, – teigė specialistė.

Ji taip pat pridūrė, kad keturi koronaviruso atvejai nustatyti jau po mirties.

Vėluojanti mirčių statistika

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį pranešė apie iš viso 22 registruotus mirties nuo koronaviruso atvejus. Iki tol buvo užfiksuota 17 mirčių.

R. Lingienės teigimu, ne visada informacija apie mirtis Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą pasiekia laiku.

„Mirčių atvejai įtraukiami į statistiką, kai tiksliai išsiaiškinamos mirties priežastys ir asmens sveikatos priežiūros įstaigos pateikia informaciją Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui“, – sakė R. Lingienė.

„Deja, ne visada informacija mus pasiekia laiku“, – teigė ji.

Lietuvoje koronavirusas iki šiol nustatytas 999 asmenims, patvirtintos 22 mirtys, o 54 žmonės pasveiko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.