Lietuvoje

2020.04.10 18:46

COVID-19 fondui vadovaujanti Grybauskaitė: visų poreikių patenkinti negalime

LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT.lt2020.04.10 18:46

Valdžia pastaruoju metu spėja priimti tinkamus sprendimus, bet jie veiksmingi tik jei žmonės jų laikysis, LRT RADIJUI sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaujanti COVID-19 pasekmių mažinimo fondui.

Apibūdindama situaciją fonde, D. Grybauskaitė sako, kad iš pradžių reikalingų apsaugos priemonių ypač trūko.

„Pradedant pirštinėmis, respiratoriais, kepuraitėmis, akiniais ir pan., kol nepradėjo atsirasti Vyriausybės užsakymu vykdomi papildymai. Investavome į tas apsaugos priemones.

Dabar, ketvirtąją savaitę, pradėjome orientuotis į tai, ko prašė ligoninės, o jos pradėjo prašyti plaučių ventiliatorių, pirkome tris iš Pietų Korėjos, taip pat mobilūs plaučių echoskopai, reanimacinės lovos ir t.t.“, – komentuoja D. Grybauskaitė.

Nors fonde lėšų vis daugiau, buvusios šalies vadovės teigimu, poreikiai yra milžiniški, todėl jų visų patenkinti neįmanoma.

„Poreikiai yra milijoniniai, todėl visko patenkinti negalime. Fonde yra 615 tūkst. eurų. Jau pasirašytos sutartys, nes neturime didelio rezervo. Dabar pasirašoma sutartis 100 tūkst. eurų su vienu investuotoju.

Palaipsniui pinigai ateina, tačiau poreikis yra didelis, juo labiau kad reikia užpildyti sveikatos sistemos spragas, kurios susidarė per keliolika metų ir galbūt pasiruošti antrai bangai, jei tokia bus. Investuojame ne į dabartį, o į ateitį“, – pažymi buvusi prezidentė.

D. Grybauskaitė sako, kad iš esmės virusas šalyje yra valdomas: „Nors jis bėga mums prieš akis, bet kol kas jis nevaldo situacijos, o tai yra gerai. Nors su pavėlavimu, bet mes spėjame priimti reikalingus sprendimus ir jie bus veiksmingi tik tuo atveju, jei žmonės jų laikysis.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.