Lietuvoje

2020.04.10 17:30

Kasiulevičius apie karantino švelninimą: labai atsargiai vertinu norą atnaujinti darželių ir mokyklų veiklą

LRT.lt 2020.04.10 17:30

Profesorius Vytautas Kasiulevičius skeptiškai žiūri į tam tikras, visuomenėje ypač aktyviai aptariamas karantino lengvinimo sferas. Pasak jo, šiandien vykusiame Vyriausybės ir medicinos ekspertų susitikime buvo aptariamos įvairios karantino kryptys, tačiau išvada viena – pirmiausia laisvinti reikia tas sritis, kur minimalūs socialiniai kontaktai ir diegiamos pažangios saugumo priemonės.

„Aš labai atsargiai vertinu milžinišką visuomenės norą atnaujinti darželių ir mokyklų veiklą. Kaip supratau, Vyriausybė tą suvokia irgi“, – socialiniame tinkle rašo Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto profesorius.

Nors, V. Kasiulevičiaus teigimu, Skandinavijoje jau svarstomos tokios galimybės, tačiau mūsų kultūrinė patirtis yra kitokia, o kontaktų tarp šeimų – gerokai gausiau.

„Žinau, kad Skandinavija tą planuoja padaryti, tačiau Skandinavijoje trys kartos negyvena kartu tame pačiame būste. Asimptominis infekcijos plitimas tarp vaikų taps nevaldomas, o kliniškai reikšmingi protrūkiai formuosis suaugusių grupėse, ypač senyvo amžiaus pacientams tos pasekmės gali būti skaudžios“, – rašo V. Kasiulevičius.

VU profesoriaus teigimu, amžiaus faktorius COVID-19 infekcijai svarbus, bet Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikų intensyvios terapijos skyriuose gydomi ne tik senyvo amžiaus pacientai, tenka kovoti už gyvybes tų, kurių amžius nesiekia 50 metų.

„Daliai pacientų infekcija pasižymi sunkia eiga, kurią efektyviai valdyti yra labai sunku. Tam prireikia rimtų multidisciplininių konsiliumų, kuriuose dalyvauja 5-6 specialybių atstovai“, – rašo medikas.

Taip pat skaitykite

Kasiulevičius: internete sklandančių karantino švelninimo priemonių planas skiriasi nuo aptariamo

Ekonomikos viceministras Marius Skuodis susitikime pristatė karantino švelninimo gaires.

Pasak V. Kasiulevičiaus Jos tikrai skiriasi nuo sklandančių internete.

„Tam tikriems elementams pritarčiau, jeigu viskas bus daroma labai lėtai, kadangi Šv. Velykų šventimo efektas bus matyti po 10 dienų. Išdėsčiau savo nuomonę dėl pandemijos kontrolės rodiklių - naujų atvejų dažnis neturi viršyti 10 procentų nuo visų atvejų (paskutines paras neviršija 5 procentų) arba dvigubėti ne dažniau kaip kas 10 dienų, kad nesudeginti sveikatos apsaugos sistemos“, – rašo medikas.