Lietuvoje

2020.04.10 16:22

Nuo šio apie smurtą artimoje aplinkoje bus galima pranešti ir SMS žinute

LRT.lt2020.04.10 16:22

Paskelbus karantiną, Lietuvos policija praneša apie dažnesnius smurto artimoje aplinkoje atvejus. Dėl to policijos pareigūnus bus galima išsikviesti ne tik paskambinus 112, bet ir SMS žinute.

Pasak skubios pagalbos tarnybos, buvimas visą laiką kartu šeimose kelia įtampą, o galimybių ieškoti pagalbos, kai visi šeimos nariai lieka namuose, sumažėjo. Todėl nuo šiol galima ne tik skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112, bet ir siųsti SMS žinutę.

„Žinutė turėtų būti rašoma be lietuviškų raidžių, joje reikia nurodyti savo vardą ir pavardę, tikslų vietos adresą (savivaldybė, seniūnija, miestas ar kaimas, gatvės pavadinimas, namo ir buto numeris), kas atsitiko“, – nurodo skubi pagalba.

Atkreipiamas dėmesys, kad asmenims, galintiems tapti smurto artimoje aplinkoje aukomis, rekomenduojama iš anksto susikurti SMS pranešimo šabloną su galimu pagalbos prašymo turiniu.

Taip pat nurodoma, kad turint galimybę, geriau ne rašyti, o skambinti: „skambutis numeriu 112 padės sulaukti pagalbos greičiau, nes jis turi telekomunikacijų tinkluose pirmenybę ir yra greitesnis komunikacijos būdas nei rašymas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.