Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.10 15:16

Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl pažeidimų Klaipėdos universitetinėje ligoninėje

atnaujinta 15.56

Klaipėdos apygardos prokuratūra penktadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl pažeidimų Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Tyrimas pradėtas dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo ir tarnybos pareigų neatlikimo.

Prokuratūra teigia nusprendusi pradėti tyrimą, kai buvo išnagrinėtas Generalinei prokuratūrai pateiktas Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytas pareiškimas, kuris grindžiamas šioje ligoninėje atliktų patikrinimų metu nustatytomis aplinkybėmis bei išvadomis.

Prokurorų teigimu, ikiteisminis tyrimas būtinas tam, kad jo metu būtų kruopščiai ištirti visi pateikti duomenys dėl galimų teisės aktų pažeidimų užtikrinant ligoninės personalui saugias darbo sąlygas bei užkertant kelią koronaviruso plitimui tarp ligoninės personalo bei pacientų.

Tyrimo metu prokurorai sieks nustatyti priežastis, dėl ko ligoninėje išplito koronavirusas, taip pat už teisės aktų reikalavimų vykdymą atsakingus asmenis.

Prokuratūra pažymi, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas ne dėl konkretaus asmens galimai padarytos nusikalstamos veikos, bet siekiant objektyviai įvertinti, ar yra pagrindas ministerijos pareiškime minimas aplinkybes vertinti kaip nusikalstamą veiką.

Įtariamųjų šiame ikiteisminiame tyrime šiuo metu nėra.

Sveikatos apsaugos ministerijos pareiškimas taip pat perduotas išnagrinėti ir Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorams. Jie turėtų įvertinti, ar dėl pareiškime nurodytų aplinkybių yra pagrindas taikyti viešojo intereso gynimo priemones.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas BNS teigė kol kas neskubantis vertinti pradėto prokurorų tyrimo, pirma jis nori pamatyti dokumentą.

„Kai pamatysime prokuratūros teikimą, tai tada turbūt ir vertinsim, bet nesiimčiau taip iš eigos vertinti prieš Velykas tokias labai rimtas žinias, turiu pamatyti dokumentą, tada ir vertinti“, – sakė uostamiesčio vadovas.

Jis ir savivaldybės taryba ketvirtadienį nuotoliniu būdu susipažino su Klaipėdos ligoninėje kilusia situacija, kurią pristatė jos vadovas Vinsas Janušonis.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas V. Janušonis paskutiniu metu sulaukė kritikos ir raginimų nušalinti jį nuo pareigų dėl situacijos ligoninėje, kur dauguma skyrių uždaryti dėl netinkamos infekcijų kontrolės.

Pasak uostamiesčio mero, prokurorai greičiausiai įvertins ir kitas aplinkybes.

„Būtent universitetinė ligoninė jau prieš kurį laiką buvo ta pirmoji ir vienintelė, kuri patikrino visus medikus, kažkas tik dabar pradeda girtis, kad pradės tai daryt“, – tvirtino V. Grubliauskas.

„Prašymas tirti visus ligonius, jeigu neklystu, buvo dar vasario mėnesį ar kada užsiminta apie tai. Tada tas pats ministras, man rodos, skeptiškai į tai žiūrėjo. Klaipėdai neleido tirti, tą aš atsimenu. Galbūt prokuratūra ir šitas aplinkybes vertins“, – teigė jis.

Praėjusios savaitės pabaigoje dėl infekcijų kontrolės pažeidimų sustabdyta didelės dalies Klaipėdos universitetinės ligoninės skyrių veikla. Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga užsiminė, jog dėl nustatytų pažeidimų svarstoma kreiptis į teisėsaugą.

Ligoninės steigėja yra Klaipėdos miesto savivaldybė.

A. Veryga pirmadienį pranešė, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje buvo kilę daug rizikos tiek personalui, tiek pacientams užsikrėsti, tinkamai neorganizuota infekcijų kontrolė.

Ministro teigimu, nesutapo Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui ir į ligoninę nuvykusiems ekspertams pateikti duomenys dėl užsikrėtusio personalo ir pacientų, neužkirstas kelias kontaktuoti darbuotojams, dirbusiems su infekuotais pacientais ir nedirbusiems su jais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi