Lietuvoje

2020.04.12 08:03

Arkivyskupas Gintaras Grušas: neįprastos Velykos – proga į šią šventę pažvelgti giliau

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.04.12 08:03

Nors šv. Velykas sutinkame neįprastai – be gausių iškilmių, neturėdami galimybės aplankyti giminių ir artimųjų – tai suteikia progą pažvelgti į Velykų prasmę giliau, LRT RADIJUI sako arkivyskupas Gintaras Grušas.

G. Grušas sako, kad Velykos yra vilties šventė, todėl reikėtų ne tiek galvoti apie savo darbus, bet labiau apmąstyti tai, ką dėl mūsų padarė Dievas.

„Daugelis šv. Velykas sutiksime savo namų bažnyčioje su pačiais artimiausiais žmonėmis. Dalis iš mūsų šventes praleisime vieni, tačiau mes niekada nesame vieni. Skirkime daugiau laiko tam, kad patirtume Dievo ir prisikėlusio Kristaus artumą savo širdyse. Patyrę jo artumą, galėsime vienytis su tais, kurie serga, ar išgyvena netektis.

Pajuskime vienybę su medikais, kurie tarnauja, kad išgelbėtų gyvybes. Puoselėkime vienybę maldoje su tais, kurie dirba, kad apsaugotų mūsų sveikatą ir užtikrintų saugumą. Būdami su Dievu patirsime vienybę su žmonėmis visame pasaulyje, kuris šiuo metu vargsta nuo pandemijos.

Velykų savaitė baigiasi Dievo gailestingumo iškilme. Tai priminimas mums visiems, kad Jėzus Kristus prisikėlė dėl mūsų, dėl mūsų išgyvenimo, kad mes galėtume patirti nuodėmių atleidimą ir jo gailestingumą. Per šias šventes siekime išlikti artimi su Dievu, vienytis maldoje ir patirti jo teikiamą viltį. Linkiu kiekvienam iš jūsų vilties kupinų šv. Velykų“, – linki G. Grušas.