Lietuvoje

2015.10.10 16:05

Į Klaipėdos uostą atplaukė britų karo technika pratyboms

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.10.10 16:05

Klaipėdos centriniame terminale prisišvartavęs laivas iš Jungtinės Karalystės atgabeno visą lapkritį Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vyksiančioms pratyboms „Arkadinė jungtis“ reikalingą karinę techniką ir amuniciją – NATO sąjungininkų greitojo reagavimo pajėgų vadavietę. Tai pirmas kartas, kai Baltijos šalyse treniruosis NATO sąjungininkų greitojo reagavimo pajėgų vadavietės vadovaujami kariai.  

Centriniame Klaipėdos terminale prisišvartavęs laivas iš Jungtinės Karalystės atplukdė apie 350 įvairių transporto priemonių bei daugiau nei 100 konteinerių su amunicija. Jau anksčiau į Lietuvą atvykusi 200 žmonių logistinės paramos grupė dalį NATO sąjungininkų greitojo reagavimo pajėgų vadavietės perveš į Latviją, kita, logistinė dalis, bus dislokuota Vilniuje. Pirmą kartą į Lietuvą atvykusi NATO greitojo reagavimo pajėgų korpuso vadavietė lapkritį dalyvaus trijose Baltijos valstybėse vyksiančiose pratybose „Arkadinė jungtis“.

„Tai bus vadaviečių pratybos ir NATO greitojo reagavimo pajėgų korpusas kartu su mumis treniruosis kaip galima efektyviai užkirsti kelią bet kokiam grėsmių vystymuisi regione“, – sako brig. gen. Lietuvos kariuomenės jungtinio štabo viršininkas brig. gen. Vilmantas Tamošaitis.

Šiose pratybose kartu dalyvaus ir naujai Lietuvoje įsteigtas NATO pajėgų integravimo vienetas, kurio užduotis, kaip ir Lietuvos kariuomenės, – saugiai priimti ir perdislokuoti vadavietes į reikiamas vietas. Bus įvertinta, ar mūsų šalies paramos galimybės atitinka NATO sąjungininkų poreikius.

„Žaidybinių situacijų pagalba bandysim pasižiūrėt, kaip mes galėtumėm priimt žymiai didesnes pajėgas. O lapkričio mėnesį bus aktyvi fazė – pagal tam tikrą scenarijų vadavietes valdys ir vadovaus operacijoms, vykstančioms čia, Baltijos regione“, – pasakoja Lietuvos NATO pajėgų integravimo vieneto vado pavaduotojas plk. ltn. Mindaugas Petkevičius .

Šios NATO pratybos, pasak Lietuvos kariuomenės jungtinio štabo viršininko generolo Vilmanto Tamošaičio, rengiamos atsižvelgiant į pakitusią saugumo situaciją ir realias pasaulines grėsmes. Tam sukurtas specialus scenarijus leis įvertinti vadavietės gebėjimus priimti tinkamus sprendimus, ir tai esą rodo, kad NATO pasirengusi ginti visas Baltijos valstybes.

Po pratybų, gruodžio pradžioje, NATO greitojo reagavimo pajėgų vadavietė bus perkelta atgal į Jungtinę Karalystę.