Lietuvoje

2020.04.10 11:38

Šešelgis: jei išlaikysime savaitgalio egzaminą, po truputį bus švelninamas karantinas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.04.10 11:38

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis teigia, kad, jei po šio savaitgalio koronaviruso užsikrėtimų skaičius liks toks pats, ar ims mažėti, tada būtų imta svarstyti apie karantino švelninimo galimybes.

„Jei po šio savaitgalio mes išlaikysime tą egzaminą ir ligos plitimas išliks tame pačiame lygyje ar pradės mažėti, tada, manau, po truputį tos priemonės, kurios siūlomos dėl švelninimo, jos bus vykdomos. Pirmiausia kalbama apie sodinukų pardavimą, sodo prekės. (...) Mes neabejojame prekybininkais, žmonėmis, kurie organizuoja pardavimus, kad ir tais pačiais sodinukais, sėklomis, bet mus neramina žmonės, kurie ateis nusipirkti, kad jie būtų atsakingi už savo veiksmus“, – LRT RADIJUI sakė viceministras.

Jis taip pat priminė, kaip nuo penktadienio reikia nešioti medicinines kaukes, ir kada tai yra privaloma daryti.

„Kadangi mes puikiai suprantame, kad nusipirkti kaukes iki šiol buvo pakankamai sunku ir matome, kad po truputį atsistato tiekimo grandinės – prekybos tinklai jau skelbiasi, kad galės pardavinėti tas kaukes ir vaistinės, ir maistu prekiaujančios parduotuvės, tai tikrai žmonės galės įsigyti (...) Jei kažkas negalėtų tų kaukių įsigyti ir bus priverstas pasirodyti viešoje erdvėje, važiuoti automobiliu, tai ketvirtadienį operacijų vadovo sprendimu savivaldybėms yra skirta 120 tūkst. kaukių ir savivaldybės matyt bendradarbiaudamos ir vykdydamos tas kontroles priemones su policijos pareigūnais, jie ir spręs, kokią dalį tų kaukių skirti policijos ekipažams, kad jie padalintų kaukes ir žmonės galėtų įvykdyti tuos reikalavimus, kurie įsigalioja nuo penktadienio“, – pasakoja A. Šešelgis.

Automobilyje kaukes reikia dėvėti tuo atveju, jei šalia vežate kitą asmenį, kuris nėra jūsų šeimos narys, jūs negyvenate kartu su juo. Jis taip pat priminė, kad vaikams iki dvejų metų kaukių negalima nešioti, o vyresniesiems, kurie nenori kaukių nešioti, tėvai turi imtis kitokių priemonių, kurios leistų apsaugoti atžalas.

„Noriu įspėti visus tėvelius, kurie turi mažus vaikus, ypatingai iki 2 metukų, nedėkite ant jų veiduko kaukės, nes jie gali uždusti. Jei bus neišvengiama, kad reiks su vaiku išeiti į lauką, tai aišku tokie vaikai dažniausiai bus vežimėliuose, o dabartiniai vežimėliai turi užsklandas, kurios yra neperpučiamos vėjo ir lietaus, jas reiktų naudoti. Kitiems vaikams, kurie dar nelabai supranta ir nenorės dėvėti kaukių, jeigu išskirtinis poreikis yra išeiti kažkur, tai jau tėvų atsakomybė yra, kad tas vaikas neturėtų išorinio kontakto su žmonėmis, kurie nėra šeimos nariai“, – teigia viceministras.

Jis taip pat patvirtino, kad pastebimą, kad žmonės atsipalaidavo ir nebe taip aktyviai laikosi karantino – ima būriuotis, rinktis, todėl pasitelkiama policijos pagalba.

„Imamasi visų priemonių, kad dalis visuomenės, kuri, kaip matome ir iš spaudos pranešimų, ignoruoja tuos reikalavimus, tas rekomendacijas, kurias pateikė gydytojai dėl užimtumo, susibūrimų ir bendroje erdvėje buvimo kartu, tų reikalavimų nesilaikoma. Policija pasistengs viską padaryti, kad žmonių judėjimas būtų minimizuotas, kad tik neišvengiamu, būtinu atveju žmonės galėtų judėti“, – patikino viceministras.

LRT.lt primena, kad Velykų savaitgaliui yra uždaromas judėjimas tarp miestų. Į miestus ir miestelius žmonės bus įleidžiami tik išskirtiniais atvejais. Penktadienio duomenimis, Lietuvoje užfiksuoti 999 koronaviruso atvejai.