Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.10 11:21

Paaiškino, kur reikia dėvėti kaukes – visur, kur galite sutikti kitus žmones

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.04.10 11:21

Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų centro Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys pranešė, kad penktadienį įsigaliojus nurodymui Lietuvos gyventojams dėvėti apsaugines veido priemones, kaukes reikia dėvėti visur, kur galima sutikti kitus žmones.

Anot jo, apsaugines veido priemones žmonės privalo nuo penktadienio dėvėti visose viešose vietose.

„Vieša vieta yra bet kuri vieta, už Jūsų namų ribų, kur Jūs galite sutikti kitus žmones. Ar vidus, ar laukas – jokio skirtumo“, – penktadienį spaudos konferencijos metu aiškino G. Surplys.

„Jeigu gyvenate nuosavame name, tai savo kieme, aišku, (kaukę – LRT.lt) dėvėti nebūtina. Automobilyje nereikia dėvėti kaukes. Jeigu esate vienas miške ir tikimybė kažką sutikti yra nedidelė, tai irgi nebūtina dėvėti kaukės. Bet ar darbe, ar gatvėje, ar laiptinėje, dar kažkur, kur galite sutikti žmonių, ne savo šeimos narių, kaukę dėvėti yra privaloma“, – patikslino jis.

Pasak G. Surplio, policijos pareigūnai, pastebėję asmenis, kurie nedėvi veido apsaugos priemonių, pirmiausia, įspės juos. Baudžiami bus, jo teigimu, tik piktybiškai nesilaikantys šio nurodymo.

LRT.lt primena, kad Vyriausybė šią savaitę nutarė dėl koronaviruso grėsmės pratęsti karantiną iki balandžio 27 dienos.

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad Lietuvoje patvirtintas septynioliktasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis.

Anksčiau penktadienį ryte ministerija paskelbė, kad, jos duomenimis, Lietuvoje nustatyti jau 999 COVID-19 atvejai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi