Lietuvoje

2020.04.10 11:48

Koronaviruso akivaizdoje medikai prašosi psichologinės pagalbos, Panevėžys reaguoja

atnaujinta 12.03

Siaučiant koronaviruso pandemijai, psichologinę pagalbą savo medikams, jų šeimoms teikti pradėjusi Respublikinė Panevėžio ligoninė plečia veikimo ribas. Nuo kitos savaitės šios ligoninės psichologai teiks pagalbą visiems Panevėžio ir Utenos apskričių medikams ir jų artimiesiems.

Psichologinę pagalbą Panevėžio ligoninė pradėjo organizuoti kovo 14 dieną.

„Kiekviena krizę lydi tam tikras psichologinės būklės pablogėjimas, kuris iššaukia tam tikrus negalavimus ir sveikiems žmonėms, o juo labiau – ligoniams“, – žurnalistams penktadienį sakė gydymo įstaigos vadovas Arvydas Skorupskas.

Šiuo metu Respublikinės Panevėžio ligoninės medikams ir artimiesiems padeda septyni psichologai, veikiantys visą parą.

Nuo kito antradienio psichologinę paramą ligoninė žada užtikrinti absoliučiai visiems Panevėžio ir Utenos apskrities medikams, kurie kreipsis dėl perdegimo, streso, blogos nuotaikos ar depresijos.

„Jums, aišku, turbūt įdomu būtų, ar žmonės kreipiasi, ar nesikreipia. Kad kreipiasi, tai tikrai žinau, bet kiek – psichologai net man neišduoda šios paslapties, nes svarbiausia, kad žmogus gautų pagalbą, o ne kad pavyktų atsižymėti skaičiukuose ar statistikoje“, – kalbėjo A. Skorupskas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės kapelionas Pavelas Andžejevskis taip pat sakė sulaukiantis medikų nori pasikalbėti.

„Gal medikams nereikia, kad kažką jiems sakyčiau, kad mokyčiau, bet (palinkėsiu – LRT.lt) būti. Kai tenka lankyti personalą, nepasakysiu kiek, bet labai daug su didžiuliu noru bendrauja, kreipiasi, trokšdami, norėdami išgirsti gal kokį linksmą ar paguodos žodį“, – teigė dvasininkas.

Jis tvirtino, kad koronaviruso pandemija yra sudėtingas iššūkis visiems, ypač medicinos personalui: „Visi mes bijome užsikrėsti, visi bijome parsinešti šį virusą namo“.

Vienas užsikrėtęs darbuotojas

A. Skorupskas teigė, kad šiuo metu yra užsikrėtęs vienas Panevėžio ligoninės darbuotojas. Kitų tyrimai kol kas yra neigiami.

„Nuo karantino pradžios šiam rytui mes jau testavome 411 darbuotojų, iš kurių 88 testuoti pakartotinai dėl saviizoliacijos“, – sakė ligoninės direktorius.

Anot jo, COVID-19 sergantis darbuotojas gydosi namuose ir jaučiasi gerai.

Panevėžio ligoninė ketvirtadienį gavo papildytų medikų apsaugos priemonių atsargų iš valstybės rezervo. Pasak A. Skorupsko, gauta 200 tūkst. porų pirštinių, 4 tūkst. kaukių, apie 22 tūkst. chalatų ir apsauginių kombinezonų.

Jis teigia, kad penktadienį šios priemonės bus paskirstytos po Panevėžio apskrities gydymo įstaigas.

Respublikinė Panevėžio ligoninė šeštadienį arba sekmadienį taip pat ruošiasi įsisteigti laboratoriją, kad pati galėtų atlikti koronaviruso tyrimus.