Lietuvoje

2020.04.10 09:58

Keistas mirties nuo koronaviruso Šiauliuose atvejis: pacientas gyveno mažame miestelyje, nėjo iš namų

priklausė rizikos grupei, 30 metų nesilankė pas medikus, atnaujinta 10.42

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika penktadienį pranešė, kad koronavirusas šioje gydymo įstaigoje mirusiam pacientui buvo nustatytas po mirties.

R. Mažeika žurnalistams sakė, kad daugiau nei 60-ies sulaukęs vyras mirė ketvirtadienį apie 20 valandą, koronavirusas jam patvirtintas penktadienį ryte.

„Todėl tai fiksuojama kaip COVID-19 mirtis“, – tvirtino ligoninės vadovas.

Šiaulių ligoninės direktorius sako, kad septynioliktai koronaviruso aukai užkratas nustatytas po mirties, atvejį vadina keistu

Anot jo, pacientas buvo atvežtas į ligoninę ketvirtadienį per pietus. Nedidelio Gruzdžių miestelio gyventojas apie 30 metų nesilankė pas medikus dėl to, kad jų bijojo, pasakojo R. Mažeika. Vyras mažai vaikščiojo, sūnus jam atveždavo maistą.

Ketvirtadienį žmogus pradėjo neatsiliepti telefonu. Nuvažiavęs pas jį sūnus rado sujauktus namus, bendrauti su juo buvo sudėtinga. Netrukus po to buvo iškviesti medikai ir vyras atvežtas ligoninėn.

Atlikus tyrimus, pacientui diagnozuotas plaučių uždegimas, širdies nepakankamumo požymiai. Paskui jis buvo pervežtas į Skubios pagalbos skyrių kompiuterinės tomografijos tyrimui, o po to jį ištiko staigi klinikinė mirtis.

„Tada buvo iškviesta reanimatologų komanda, <...> bet reanimacinės priemonės buvo neefektyvios“, – kalbėjo R. Mažeika.

„Labai įdomus ir keistas atvejis, kadangi mažas miestelis, buvimas namie, o iš kur virusas, tiesiog yra neaišku. Tai čia labai svarbus epidemiologinės situacijos surinkimas, kontaktų suradimas“, – tvirtino jis.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Šiauliuose gydytas asmuo priklausė rizikos grupei.

Tai jau septynioliktasis mirties nuo koronaviruso atvejis Lietuvoje. Šalyje iš viso diagnozuoti 999 susirgimai COVID-19.

R. Mažeika sakė, kad šiuo metu Respublikinėje Šiaulių ligoninėje guli septyni COVID-19 pacientai. Keturi iš jų yra Infekcinių ligų skyriuje, trys – reanimacijoje.

Tiesa, vieną pacientą iš reanimacijos artimiausiu metu planuojama perkelti, pagerėjus jo būklei.

„Galiu pasidžiaugti savo aukščiausio lygio profesionalumą demonstruojančiais reanimatologais. Šiandien pacientą, kuris buvo kritinės būsenos, planuojama ekstubuoti (nebetaikyti dirbtinės plaučių ventiliacijos – LRT.lt). Yra sąmoningas, bendrauja, kalba“, – kalbėjo R. Mažeika.

Dar du žmones iš Infekcinių ligų skyriaus planuojama paleisti į namus.