Lietuvoje

2020.04.10 09:23

Vyriausybė skubiai perka integruotos komunikacijos ir viešųjų ryšių paslaugas

atnaujinta 11.13
Austėja Masiokaitė-Liubinienė, Ignas Jačauskas, BNS2020.04.10 09:23

Sveikatos apsaugos ministras, valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga ketvirtadienį pasirašė sprendimą skubiai įsigyti integruotos komunikacijos ir viešųjų ryšių konsultantų paslaugų.

A. Verygos sprendimu ministerijoms, suderinus su Visuomenės informavimo grupe, pavesta ypatingos skubos tvarka įsigyti paslaugų iš skirtingų žiniasklaidos priemonių dėl informacijos skelbimo nacionalinėse, regioninėse bei kabelinėse televizijose, interneto portaluose, nacionalinėje bei regioninėje spaudoje ir radijo stotyse, taip pat specializuotoje žiniasklaidoje sveikatos temomis. Perkamos bus ir reklamos lauko stenduose bei viešojo transporto vaizdo ekranuose.

Taip pat planuojama įsigyti viešųjų ryšių konsultantų ir naujienų agentūrų paslaugas dėl informacijos, susijusios su COVID-19 ligos situacijos valdymu šalyje.

Pagal sudarytas sutartis planuojama publikuoti ir skelbti aktualią informaciją apie situacijos dėl koronaviruso valdymą šalyje karantino laikotarpiu bei po jo, kol bus taikomos priemonės ekstremaliosios situacijos padariniams švelninti.

Šį procesą pavesta koordinuoti Visuomenės informavimo grupės vadovui Giedriui Surpliui. Jis BNS sakė, jog paslaugos, suderinus su juo, bus įsigyjamos „pagal poreikį“, tad konkrečių sumų tam dar nėra numatyta, o pirmosios informacinės žinutės žiniasklaidoje turėtų pasirodyti jau savaitgalį.

„Realiai jau šį savaitgalį turėsime kvietimą likti namie per Velykas“, – teigė G. Surplys.

Jis kol kas nedetalizavo, kaip konkrečiai bus įsigyjamos paslaugos, tik patikino, kad tai bus daroma „ne per viešųjų ryšių agentūras“, o tiesiogiai iš žiniasklaidos priemonių ir „vadovaujantis teisės aktais“. Anot jo, A. Verygos pavedimas tiesiog leis išvengti ilgų viešųjų pirkimų procedūrų dėl informacijos viešinimo.

„Tai nėra joks gelbėjimosi ratas, tiesiog informacijos sklaida valdant koronavirusą yra lygiai taip pat svarbi, kaip bet kurios kitos paslaugos ar prekės. Numatome galimybę operatyviai, o ne įprasta tvarka (nes viešasis pirkimas užtruktų gal ir mėnesius) įsigyti reikiamas žiniasklaidos paslaugas, kad galėtumėme pasiekti kuo platesnę auditoriją“, – BNS sakė G. Surplys.

Ministerijos, pasak jo, taip pat galės „paankstinti Europos Sąjungos viešinimo pirkimus“, taip pat galės skelbti aktualią informaciją „pagal kitus pirkimus, kurie jau atlikti“, t.y. pagal jau sudarytas viešinimo sutartis.

Žiniasklaidos asociacijos yra kreipęsi į Vyriausybę, prašydamos taikyti pagalbos priemones žiniasklaidos priemonėms, nes šios dėl įvesto karantino praranda pajamas užsakovams atšaukiant reklamą.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas ketvirtadienį sakė, jog šis paslaugų pirkimas skirtas remti žiniasklaidą.

Tokiam modeliui, pasak M. Kvietkausko, pritarė žiniasklaidos atstovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.