Lietuvoje

2020.04.09 18:29

Nausėda įvertino rekomendaciją testuoti aukščiausius šalies pareigūnus: kvepia dvigubais standartais

Benas Brunalas, ELTA 2020.04.09 18:29

Prezidentas Gitanas Nausėda skeptiškai vertina Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendaciją aukščiausiems valstybės vadovams dėl COVID-19 tirtis kas 7 dienas. Pasak jo, prioritetinis valstybės vadovų ar ministrų tikrinimas nuo koronaviruso gali kvepėti dvigubais standartais. Todėl, pažymi prezidentas, savo testą jis geriau perleistų kitiems.

„Aš manau, kad šioje vietoje iš tikrųjų gali pakvipti dvigubais standartais, nes yra labai aiškūs kriterijai, į kurias pirmiausia grupes reikia lygiuotis. Medikai yra būtent ta pirmoji fronto linija, kurios sveikata turėtų rūpėti. Ne tik dėl pačios medikų sveikatos, bet ir dėl to, kad nuo jų sveikumo priklauso daugybės kitų pacientų sveikata. Mes negalime rizikuoti ištisais (gydimo įstaigų – ELTA) skyriais, kurie nustoja dirbti, nes reikia gydytojams karantinuotis“, – naujienų agentūrai ELTA duotame interviu teigė šalies vadovas.

Prezidentas, komentuodamas tai, kad pastarąją savaitę Vyriausybės nariai jau buvo patikrinti dėl koronaviruso, pažymėjo, jog savo vietą geriau perleistų kitiems žmonėms.

„Aš manau, kad mes turime apsibrėžti rizikos veiksnius. Todėl vakar po sveikatos apsaugos ministro rekomendacijos testuotis prezidentui, ir įvertinę tai, kad mūsų aplinkoje nebuvo rizikos faktorių, nusprendėme, jog testuotis nėra tikslinga. Tegu mano testą panaudoja kiti žmonės“, – sakė G. Nausėda.

Kaip skelbia SAM, siekiant užtikrinti nepertraukiamą aukščiausių valstybės valdžios institucijų darbą ekstremaliosios situacijos metu, prevenciniais tikslais rekomenduojama prezidentui, Seimo pirmininkui ir jo pavaduotojams, ministrui pirmininkui ir ministrams tirtis dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) kas septynias dienas.