Lietuvoje

2020.04.09 17:44

Ketvirtadienį atskraidinta daugiau nei 37 tonų apsaugos priemonių medikams

Atnaujinta 20.45
LRT.lt2020.04.09 17:44

Ketvirtadienį vakarop Kauno oro uoste nusileido lėktuvas, atgabenęs daugiau nei 37 tonas asmens apsaugos priemonių šalies medikams, kovojantiems su koronavirusu, nurodoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime spaudai.

Krovinyje – apsauginiai akiniai, vienkartinė medicininė apranga, vienkartinės kepuraitės, batų apsaugos ir pirštinės.

Tai savo feisbuko paskyroje patvirtino ir premjeras Saulius Skvernelis.

„Dar vienas reisas iš Kinijos į Kauną. Dar apie 30 tonų apsaugos priemonių mūsų medikams, kovojantiems su koronavirusu: apsauginiai akiniai, vienkartinė medicininė apranga, vienkartinės kepuraitės, batų apsaugos ir pirštinės“, – rašo S. Skvernelis

SAM: Lietuvos medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija, dalinama iš Kinijos atskraidinta apsauginė apranga.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad penkioms pagrindinėms šalies ligoninėms – Santaros klinikų, Kauno klinikinės ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams – nuvežta daugiau nei 1,1 mln. vnt. vienkartinių pirštinių, 24 tūkst. vienkartinių medicininių kaukių, beveik 138 tūkst. vienkartinių chalatų ir daugiau nei 7 tūkst. apsauginių kombinezonų.

Penkioms didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stotims pristatyta 410 vienkartinių pirštinių, 10 tūkst. vienkartinių medicininių kaukių, beveik 26 tūkst. vienkartinių chalatų ir daugiau nei 2 tūkst. apsauginių kombinezonų.

Siunta Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines juos išvežioja valstybės valdoma akcinė bendrovė „Lietuvos paštas“.

LRT.lt primena, kad iš Kinijos reguliariai leidžiasi lėktuvai su užsakytomis asmens apsaugos priemonėmis medikams. Trečiadienį buvo gauta daugiau nei 50 tonų apsaugos priemonių medikams. Kroviniuose – vienkartiniai akiniai, apsauginiai skafandrai, vienkartinės chirurginės kaukės ir vienkartinė medicininė apranga.