Lietuvoje

2020.04.09 17:29

Sostinės meras: per 20 žmonių nesulaukia koronaviruso tyrimų ilgiau nei savaitę

Ignas Jačauskas, BNS2020.04.09 17:29

Daugiau kaip 20 žmonių, sostinėje besitikrinusių dėl koronaviruso, ilgiau nei savaitę nesulaukia atsakymų rezultatų, sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

„Turime užsilikimo netgi nuo balandžio pirmųjų dienų, nors buvo neigiama, kad yra daugiau nei trys ar keturios dienos laukimo. Turime turbūt dvidešimt kelis žmones, ar dėl to, kad užsienietiški numeriai buvo nurodyti, ar dėl kitų dalykų, jie yra negavę atsakymo“, – per spaudos konferenciją ketvirtadienį sakė R. Šimašius.

Jo teigimu, šie asmenys atsakymų laukia „daugiau nei savaitę“.

„Kas su tais atvejais yra, aš tikrai negaliu patvirtinti. Ar jie yra neištirti, ar jie yra sugadinti, ar atsakymas nepateiktas – čia galbūt Nacionalinis visuomenės sveikatos centras gali pasakyti. Tik žinau, kad yra netoli 30 tokių atvejų“, – pridūrė meras.

R. Šimašius pasigenda ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) detalesnės statistikos apie ištiriamus mėginius, taip pat tikslesnių duomenų, kokia dalis yra vilniečių ir panašiai.

„Deja, statistikos neturime. Pagal mūsų surankiotus duomenis, konkrečių gyvenimo vietų susirgusių asmenų turime daugiau, nei gavome iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro“, – tvirtino sostinės savivaldybės vadovas.

Vis dėlto jis akcentavo, kad situacija gerėja ir per dieną laboratorijoms tirti atiduodama iki 450 mėginių.

Lietuvoje iki šiol atlikta beveik 33 tūkst. tyrimų dėl koronaviruso, registruota 912 užkrato atvejų. Pastarąją parą neištirti liko 782 mėginiai, beveik pusė jų – Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje, kur tiriami vilniečių mėginiai.

Iš viso šalyje patvirtinta 16 mirčių nuo koronaviruso, aštuoni asmenys pasveiko.