Lietuvoje

2020.04.09 16:44

Koronavirusu užsikrėtė vaistininkė, asociacija prašo tirti visus vaistininkus

atnaujinta 17.02
Erika Alonderytė, BNS2020.04.09 16:44

Siekiant mažinti viruso plitimą ir apsaugoti vaistininkus, Lietuvos vaistinių asociacija prašo prevenciškai tirti visus vaistinių darbuotojus. Tuo metu vienas didžiausių tinklų „Eurovaistinė“ ketvirtadienį pranešė apie pirmąjį darbuotojo užsikrėtimo koronavirusu atvejį Klaipėdoje.

Asociacijos vadovė Dangutė Mikutienė BNS sakė, jog Sveikatos apsaugos ministerijai ir Vyriausybei trečiadienį išsiųstas prašymas, kad vaistininkai būtų tiriami, nes į vaistines gali ateiti žmonių, neturinčių simptomų, bet nešiojančių virusą.

„Mes net į laboratorinių tyrimų grupes nesame įtraukti, kur ministras nustatė prioritetus, tai labai keista – medikai įtraukiami, o vaistininkai ne. Yra daug grupių, kurie organizuoja nenutraukiamą darbą ir juos reikia prevenciškai tirti, kurie ir neturi simptomų“, – BNS ketvirtadienį sakė ji.

D. Mikutienė sakė, kad tiriant darbuotojus jie turėtų jaustis saugiau.

„Vaistininkas nežino, ar atėjęs žmogus yra viruso nešiotojas, ar ne. Yra tokia situacija, kai žmonės nėra užtikrinti, ne visi gali būti viruso nešiotojai. Tai bent jau žmogus galėtų išsitirti, nes dirbti tai privalo. Matau didelę diskriminaciją“, – sakė D. Mikutienė.

„Eurovaistinė“ BNS pranešė, kad užsikrėtusi darbuotoja teigė nekeliavusi, neturėjusi kontakto su keliavusiais asmenimis ir laikėsi visų saugumo reikalavimų. Jos kolegos saviizoliavosi, o vaistinėje Klaipėdos Debreceno gatvėje atlikta papildoma dezinfekcija, joje dirba kitas personalas.

„Bendraujame su ja, ji šiuo metu laikosi gerai, tačiau apmaudu, kad vis dar neįvertiname, jog ne visada tinkamai laikomės karantino nurodymų. Asmeniškai tikiu, kad vaistininkė pasveiks, o asmenis, su kuriais ji galimai turėjo kontaktą, pavyks kuo greičiau surasti ir padėti jiems saviizoliuotis“, – komentare BNS sakė „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė.

Tinklo atstovai bendradarbiauja su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru ir Klaipėdos savivaldybe siekiant išsiaiškinti asmenis, su kuriais galėjo kontaktuoti moteris.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga trečiadienį rekomendavo valstybės vadovams – prezidentui, premjerui, ministrams, Seimo pirmininkui ir jo pavaduotojams – prevenciškai tirtis kas savaitę.

Ministro atstovės Linos Bušinskaitės teigimu, rekomendacija atsirado po to, kai sumažėjus tyrimų srautui iš keltų, lėktuvų, mobilių patikros punktų, nuspręsta išplėsti besimptominių grupių prevencinius tyrimus.

Pasak ministerijos spaudos tarnybos atstovės Neringos Mikėnaitės, ketvirtadienį turėtų būti parengta tvarka, nustatanti grupes, kurios galėtų būti tiriamos profilaktiškai.

„Kas susiję su profilaktiniais tyrimais, šiuo metu rengiama tvarka, turėtų būti šiandien pasirašyta ir bus galima konkrečiai įvardinti. (...) Kalba eina apie ligonines, taip pat globos namų personalą, bet išsamiau ir tiksliau bus pranešama vėliau“, – BNS sakė N. Mikėnaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.