Lietuvoje

2015.02.12 21:38

Seimo komisija dėl N. Venckienės prašys pratęsti darbą

Seimo laikinoji tyrimo komisija, Parlamentui turinti patarti, ar naikinti teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę, baigė apklausas. Tačiau darbo laiku greičiausiai ji nebaigs. 

Seimo laikinoji tyrimo komisija, Parlamentui turinti patarti, ar naikinti teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę, baigė apklausas. Tačiau darbo laiku greičiausiai ji nebaigs.

Parlamentarai sako, kad negali apsispręsti, ar siūlyti naikinti N. Venckienės neliečiamybę, kol nepamatė mergaitės perdavimo motinai operacijos filmuotos medžiagos, praneša LTV naujienų tarnyba.

Liudyti Seimo komisijai N. Venckienė priversta jau trečią kartą. Palaikoma būrio šalininkų Kauno apygardos teismo teisėja parlamentarus toliau tikina, esą su ja norima susidoroti. N. Venckienė atmeta visus prokurorų kaltinimus ir neigia trukdžiusi antstolei vykdyti teismo sprendimą perduoti globotą mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei.

O teismo sprendimą vykdančių pareigūnų į namus neįsileido, nes esą to nenorėjo pati mergaitė. N. Venckienė tikina, kad jos globotinė per paėmimo operaciją pati atsistojo prieš langą, todėl atmeta kaltinimus, esą ji taip psichiškai gniuždžiusi vaiką.

Taip pat tikina, kad nenaudojo fizinio smurto prieš policijos pareigūnus, o tik gynėsi.

Teisėja tvirtina nežeminusi Panevėžio miesto apylinkės teismo. Neva visa tiesa išaiškėtų, jei būtų paviešintas jos pasisakymas apie Panevėžio teismą ir mergaitės perdavimo motinai operacijos filmuota medžiaga.

„Dėl visų penkių kaltinimų yra medžiaga, kurią turi ir antstoliai, ir prokuratūra. Dėl ko ji nepateikiama? Aš manau, vienintelis tikslas, kad, nesant jokių įrodymų, man nepadarius jokių nusikaltimų, man ta teisinė neliečiamybė būtų panaikinta“, – teigė N. Venckienė.

Seimo laikinoji komisija kreipėsi į prokurorus, Vidaus reikalų ministeriją ir antstolę, tačiau ar galės išvysti filmuotą medžiagą, kol kas neaišku.

Antstolė yra viešai pareiškusi, kad tai, ką filmavo pareigūnai – ikiteisminio tyrimo medžiaga, todėl komisija jos nepamatys.

„Mus verčia būti teisėjais, bet padaro viską, kad mes negautume video, kurioje ir būtų visiem suprantami argumentai, kas teisus, o kas ne“, – kalbėjo Seimo laikinosios komisijos narys Naglis Puteikis.

Komisija iki kito trečiadienio turi rekomenduoti Seimui, ar naikinti N. Venckienės neliečiamybę.

Tačiau komisijos primininkas neatmeta, kad Seimo teks prašyti pratęsti darbą laiką.

„Pagal Valstybės tarnybos įstatymą, medžiaga gali būtų perduoti per 24 dienas, o praėjo tik para nuo paklausimo, bet pridėjau tokį įrašą, kad skubu. Tarnybos gal supras, kad reikia kuo greičiau atsakyti, kad komisija baigtų darbą laiku. Tačiau darbo laikas eina, trečiadienį Seimui turime pateikti rezoliuciją. Aš manau, kad to padaryti neišeis“, – sakė Seimo laikinosios komisijos pirmininkas Evaldas Jurkevičius.

Į posėdį penktadienį rinkosi ir visuomeninė komisija smurto aktui Garliavoje ištirti. Tačiau į šį posėdį neatvyko nė vienas kviestas su mergaitės perdavimo operacija susijusios institucijos atstovas.