Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.09 15:47

Prezidentas susitiko su Vilniaus arkivyskupu aptarti pasiruošimą Velykoms

LRT.lt 2020.04.09 15:47

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, ketvirtadienį susitiko su Romos Katalikų Bažnyčios Vilniaus arkivyskupu metropolitu Gintaru Grušu ir aptarė pasirengimą šv. Velykoms karantino laikotarpiu.

Pranešime spaudai nurodoma, kad prezidentas ir arkivyskupas taip pat diskutapriemones, skirtas vargstančių bei pažeidžiamų asmenų padėčiai palengvinti.

Pasak šalies vadovo, jam įsiminė arkivyskupo G. Grušo išsakyta mintis, kad žmogus gali trejopai elgtis kančios atžvilgiu: ją atstumti, ignoruoti arba apsikabinti.

„Kiekvienas galime pasirinkti, kuriuo keliu einame. Mūsų dvasinis gyvenimas pastaruoju metu tapo kur kas intensyvesnis – beveik kasdien darome vertybinius pasirinkimus: imtis prasmingos savanorystės veiklos ar užsidaryti savo kiaute, teikti konstruktyvius pasiūlymus ar stovėti nuošalyje ir kaltinti, demonstruoti atsakingą požiūrį į karantino reikalavimus ar juos atsainiai ignoruoti“, – nurodė prezidentas.

„Svarbiausia, kad Lietuva nepalūžo pajutusi pandemijos protrūkio naštą. Atvirkščiai, žmonių santykiai ir vertybės išsigrynino, valdžios atsakomybė tapo labiau apčiuopiama ir kontroliuojama. Tai rodo, kad iš šio išmėginimų ruožo išeisime tvirtesni – tiesą sakant, jau dabar esame daug stipresni“, – sakė G.Nausėda.

Prezidentas padėkojo Bažnyčiai už atsakingą požiūrį į tikinčiųjų ir visos visuomenės sveikatą, paramą labiausiai jos stokojančiam žmogui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi