Lietuvoje

2020.04.09 15:30

Medikai kreipėsi į šalies vadovus ir institucijas dėl apsaugos priemonių Kauno klinikinėje ligoninėje

LRT.lt 2020.04.09 15:30

Šalies medikai ketvirtadienį išplatino viešą kreipimąsi į šalies vadovus ir atsakingas institucijas dėl asmeninių apsaugos priemonių naudojimo Kauno klinikinėje ligoninėje (KKL).

Teigiama, kad kreipiamasi dėl KKL atlikto patikrinimo metodologijos ir rezultatų paviešinimo. Taip pat dėl paviešintos informacijos, jog KKL planuojama pakartotinai naudoti vienkartines asmens apsaugos priemones, išduodant jas sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems su COVID-19 infekuotais pacientais.

„Išsakydami savo griežtą nepritarimą šiam sprendimui, nes toks jis neatitinka nei Europos Sąjungos, nei Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų, būtų priimamas paminant geros praktikos standartus bei gaires“, – teigiama oficialiame rašte.

Jame medikai ragina susilaikyti nuo tokio sveikatos priežiūros specialistams žalingo ir pavojingo sprendimo priėmimo.

„Prašome jūsų pagal kompetenciją išnagrinėti šį kreipimąsi ir imtis neatidėliotinų veiksmų, užtikrinant saugių ir sveikų darbo sąlygų sudarymą KKL sveikatos priežiūros specialistams“, – rašoma kreipimesi.

Medikai prašo Sveikatos apsaugos ministerijos ir Kauno klinikų paviešinti arba leisti susipažinti su Kauno klinikinėje ligoninėje atlikto patikrinimo rezultatais bei ataskaita, taip pat

Šiuo raštu medikai ragina KKL vadovybę tinkamai, nuosekliai ir atsakingai laikytis LR teisės aktų reikalavimų dėl saugių ir sveikų darbo sąlygų sudarymo sveikatos priežiūros specialistams, ypatingai tiems, kurie dirba su COVID-19 sergančiais arba galima sergančiais pacientais.

Šį kreipimąsi pasirašė Lietuvos medikų sąjūdžio Valdybos pirmininkė Živilė Gudlevičienė, Lietuvos medikų forumo Valdybos pirmininkas ir Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas Valdas Pečeliūnas, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės, gydytojų profesinės sąjungos pirmininkas Gintaras Varanauskas.

Juo kreipiamasi į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, Sveikatos apsaugos ministeriją, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrą, Valstybinę darbo inspekciją, VšĮ LSMU ligoninė Kauno klinikas bei VšĮ Kauno klinikinę ligoninę.

Visą kreipimąsi galite rasti nuotraukose.