Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.09 15:28

Gydytojų sąjunga: pacientus gydo vaistininkai ir vaistinių tinklai

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.10.09 15:28

Gydytojų sąjunga teigia, kad būtina keisti kompensuojamųjų vaistų skyrimo tvarką, nes šiuo metu pacientus gydo ne medikai, o vaistininkai ir vaistinių tinklai. Pasak Liutauro Labanausko, taip pat reikia dažniau peržiūrėti kompensuojamųjų vaistų sąrašą, nes, to nepadarius, didėja priemokos gyventojams.  

„Šiuo metu vaistų skyrimo tvarka nėra tinkama, gydytojai turi rašyti vaistus chemine formule. Praktiškai, vaistininkas gydo žmogų, o dar daugiau jį gydo vaistinių tinklai, kurie koreguoja, kokį vaistą iš tos vaistų grupės duoti. Tai, be abejo, negerai. Mes jau esame ne vieną kartą kreipęsi ir vis niekaip negrįžtame į teisingą kelią“, – pasakoja L. Labanauskas.

„Problema ta, kad pastoviai reikia peržiūrėti kintančias vaistų kainas. Jeigu laiku nesusižiūrima, dažnai nukenčia pacientas, nes jam išauga priemoka vaistams“, – aiškina Gydytojų sąjungos prezidentas.

Praėjusiais metais Lietuvoje buvo apie milijoną gyventojų, kuriems gydėsi kompensuojamaisiais vaistais. Penktadienį Seime vyksta konferencija, kurioje politikai ir ekspertai iš užsienio šalių aptaria kompensuojamųjų vaistų problemas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi