Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.09 18:43

Malonūs orai atsitrauks: per Velykas sinoptikė prognozuoja lietų ir stiprų vėją

Artimiausiu metu sulauksime lietingų ir vėjuotų dienų, ypač pajūryje, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Reaguodama į staigiai besikeičiančius orus, sinoptikė sako, kad tai yra visiškai normalu, nes pavasariui būdingi kontrastai tarp nakties ir dienos temperatūrų.

„Gali būti ir virš 20 laipsnių skirtumas. Prieš porą dienų sumušėme temperatūrų rekordus: Alytuje turėjome 22 laipsnius ir šešiose stotyse tos dienos rekordai buvo viršyti. Temperatūra tikrai vasariška, bet ji po truputį slopsta“, – atkreipia dėmesį pašnekovė.

Artimiausiu metu, anot I. Marcinonienės, sulauksime lietingų dienų: „Tai yra džiugi žinutė, nes ir tos dulkės, ir užterštumas įkyrėjo.“

Penktadienį, sinoptikės teigimu, išliks trumpas lietus ir žvarbokas šiaurės vakarų vėjas.

„Bus 8–13 m/s. Temperatūra naktį gaivesnė, šiauriniuose rajonuose gali būti lengvas minusiukas – iki 3 laipsnių šalčio, o likusioje Lietuvoje apie nulį. Dieną – 8–13 laipsnių“, – teigia ji.

Šeštadienį kylant slėgiui debesys ims sklaidytis ir naktis bus dar vėsesnė – šiaurės rytiniuose rajonuose sieks ir 5 laipsnius šalčio, o dieną – 8–13 laipsnių šilumos, sako I. Marcinonienė.

„Išliks vėjuota. Vėjas pūs iš šiaurės vakarų ir sieks 8–13 m/s. Lietaus nenumatoma”, – pažymi sinoptikė.

Sekmadienio naktis bus be žymesnio lietaus, tačiau, pasak I. Marcinonienės, dieną orai keisis.

„Velykų dieną turėtų apsiniaukti, rytiniuose rajonuose galbūt saulė pasislėps tik po pietų, per daugelyje rajonų lis, nes ciklono debesys užklos Lietuvą.

Naktis bus giedresnė, todėl temepratūra sieks ir 4 laipsnius šalčio, dieną – 10–13. Pietiniuose rajonuose gali būti ir iki 15”, – sako ji.

Kaip teigia sinoptikė, antrąją Velykų dieną ciklonas „užgrius visa jėga“.

„Visoje Lietuvoje lis, bus vėjuota, prie jūros pūs stiprokas 15–19 m/s šiaurės vakarų vėjas. Nors naktis lietinga ir nešalta – 4–8 laipsniai šilumos, bet dieną ji pakils vos keliais laipsniais. Prie jūros išliks 8–9, kaip ir naktį, o pietryčiuose dieną bus iki 16 laipsnių šilumos“, – LRT RADIJUI kalba I. Marcinonienė.

Sinoptikės teigimu, iki kitos savaitės vidurio jausime ciklono įtaką. Po to lauks permainos ir iš pietvakarių vėl turėtų plūstelėti šiltesni ir sausesni orai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi