Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.09 11:55

Utenos parapija per Velykas kviečia pasiimti švęsto vandens buteliukų, vyskupija – prieš

Utenos parapija per Velykas kviečia iš bažnyčios pasiimti švęsto vandens buteliukų, tačiau vyskupija yra nusiteikusi prieš tokias dalybas.

Apie galimybę „įsigyti“ švęsto vandens parapija trečiadienio vakarą pranešė savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“, tačiau vikaras Rimantas Rimkus teigė, kad klebonas rašydamas įrašą greičiausiai suklydo, nes vandens buteliukai dovanojami.

„Galima sakyti, kad tai yra dovana, kadangi Didįjį šeštadienį yra šventinamas vanduo ir žmonės jį parsineša į namus, o šiemet į mišias jie negali eiti, tai jiems yra tokia galimybė sudaryta“, – BNS sakė parapijos vikaras Rimantas Rimkus.

Jo teigimu, pasiimti kelių šimtų mililitrų talpos buteliuką su šventintu vandeniu gali visi, kurie ateina į vadinamas privačias mišias.

Dvasininkas taip pat teigė, kad dalinti švęstą vandenį buteliukais sugalvota, nes šiemet dėl koronaviruso grėsmės pakeistas Velykų šventimas – pakoreguota liturgija.

„Čia yra Negyvosios jūros simbolis, kai žydų tauta ėjo iš Egipto. Tas panardinimas Jėzaus Kristaus ir po to tai patampa šventu vandeniu“, – pasakojo dvasininkas.

„Didįjį šeštadienį būdavo vaikai krikštijami arba suaugusieji, tai, kaip žinia, šiemet šito nebus“, – pridūrė jis.

Vikaras taip pat tvirtino nebijantis, kad prie švęsto vandens pradės būriuotis žmonės, pasak jo, tikintieji drausmingai laikosi karantino.

„Nemanau. Aš esu sužavėtas tikinčiaisiais, kad labai drausmingai laikosi karantino. Kai laidotuvės būna, tai kokie penki, šeši žmonės ateina į tas vadinamas privačias mišias“, – kalbėjo vikaras R. Rimkus.

Vyskupija vadina neatsakingu poelgiu

Ketvirtadienio rytą įrašas iš Utenos Dievo apvaizdos parapijos paskyros buvo ištrintas.

Panevėžio vyskupijos kurijos teigimu, Utenos dvasininkų įrašas apie švęstą vandenį buvo neišmanymu ir neatsakingumu dvelkianti reklama.

„Visiems žmonėms šis karantino laikas nėra lengvas, pastebima daug pasimetimo ir įtampos. Ne išimtis ir kai kurių kunigų veiksmai viešose virtualiose erdvėse, kai siūloma ar kviečiama „saugiai įsigyti“ švęsto vandens“, – rašoma BNS perduotame kurijos komentare.

„Tokio pobūdžio „reklama“ dvelkia profanacija ir neatsakingumu šiuo pandemijos laikotarpiu. Gaila, kad atsakingų ir kompetetingų Lietuvos institucijų, taip pat vyskupų raginimai dėl karantino priimami nepakankamai rimtai“, – teigiama jame.

Vyskupija pabrėžia, kad visuose bažnyčių prieinamuose induose vandens neturi būti, o švenčiant Velyknaktį vyskupai nurodę praleisti vandens šventinimo apeigas.

„Tegul švęstas vanduo, šis regimas krikšto ženklas, šiuo laiku virsta ilgesinga prisikėlimo viltimi, o ne priežastimi nesaugumui, ginčams ir nesusipratimams“, – BNS persiųstame komentare teigė linkėjo Panevėžio vyskupijos kurijos kancleris kunigas Saulius Černiauskas.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, šiemet Velykos švenčiamos kitaip – pakoreguota liturgija, pamaldas bus galima stebėti per televiziją, radiją ar internetu, taip pat dėl paskelbto karantino nevyksta viešos mišios.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi