Lietuvoje

2015.10.10 15:19

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai beveik neloja, bet kartais knarkia

LRT TELEVIZIJOS laida „Mūsų gyvūnai“, LRT.lt2015.10.10 15:19

Sunku patikėti, bet kai kurie Kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai, kaip pastebi jų šeimininkai, garsiai knarkia. Šios veislės šunų veisėjas Artūras Žukauskas sako, kad įvardinti, kodėl taip yra, sunku.

„Kai kurie knarkia, kai kurie – ne. Sunku pasakyti, kodėl. Vieni sako, kad knarkia tie, kurių trumpesnė nosis. Bet pas mus atvirkščiai: tos, kurios turi trupesnes nosytes, neknarkia, o viena yra su ilgesne nosyte ir knarkia kaip tankiukas“, – sako A. Žukauskas.

Nors kartais paknarkia, bet šiaip Kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai yra be galo tylūs. Dirigento Gintaro Rinkevičiaus žmona aktorė Donata Rinkevičienė, auginanti šios veislės šunis, tikina, kad jų namuose nėra jokio triukšmo.  

„Namuose jos nesigirdi, nebent ji mato, kad, tarkime, į teritoriją įslinko svetimas katinas. Žinoma, ji pradeda loti – kokia čia dabar netvarka. Bet šiaip iš tikrųjų tai – nelojantis šuo. Tarkime, skambutis į duris, o ji neloja. Tiesiog bėga pasižiūrėti prie durų, kas yra atėjęs“, – sako D. Rinkevičienė.

Visą reportažą apie šios veislės šunis, jų charakterį ir priežiūrą kviečiame žiūrėti LRT TELEVIZIJOS laidos „Mūsų gyvūnaiįraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.