Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.09 07:41

Koronavirusas diagnozuotas 176 medikams, izoliacijoje – daugiau kaip 1,2 tūkstančio

atnaujinta 18.41
LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA 2020.04.09 07:41

Koronavirusas šiuo metu diagnozuotas 176 medikams, daugiau nei 1,2 tūkstančio – izoliacijoje, ketvirtadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Centro duomenimis, Klaipėdos apskrityje koronavirusu serga 69 medikai, Vilniaus – 62, Marijampolės – 17, Kauno – 15, Utenos – keturi, Panevėžio ir Tauragės – po tris, Šiaulių – du, Alytaus – vienas.

Izoliacijoje daugiausia medikų Vilniaus apskrityje – 780.

Skaičiai auga kasdien

„Serga šiandien 912 registruotų asmenų, tai izoliacijoje asmenų, kurie yra grįžę iš kitų šalių, ar turėjo Lietuvoje kontaktą (su sergančiuoju – LRT.lt), jų yra daugiau nei 10 tūkst., į juos galima įskaičiuoti ir medikus. Medikų įregistruota beveik 150 susirgusiųjų ir tie medikai, kurie buvo kontakte su susirgusiais, jų vėlgi yra daugiau negu tūkstantis, taigi iš šio skaičiaus bus ir teigiamų atsakymų, todėl tas augimas infekuotų asmenų, jis tikrai dar po trupučiuką kils“, – teigė epidemiologė.

Anot D. Razmuvienės, procentaliai nuo ištirtų asmenų, susirgusiųjų skaičius mažeja.

„Apžvelgiant pastarąją savaitę, susirgimų skaičius auga, tačiau susirgusiųjų nuo ištirtų asmenų laboratorijoje skaičius procentaliai po trupučiuką mažėja, nes didėja apskritai laboratorinių tyrimų skaičius kasdien, tai yra daugiau nei 2 tūkst. kasdien“, – sakė ji.

Tačiau yra ir nerimą keliančių ženklų. Nors vis dažniau pradedama kalbėti apie galimą karantino sušvelninimą, ar atšaukimą, epidemiologė pastebi, kad kol kas tai daryti dar per anksti.

„Kitos šalys tokį didėjimą stebi per ilgesnį laikotarpį – per 12–15 dienų padvigubėja sergančiųjų skaičius, Lietuvoje šią dieną matome tą padvigubėjimą tarp 9–10 dienų. Taip kad nusiraminti ir nesilaikyti karantine rekomenduojamų priemonių būtų per anksti“, – teigė epidemiologė.

Kalbėdama apie tyrimus dėl koronaviruso, specialistė sakė, kad jie turi būti atliekami „protingumo ribose”.

„Yra nemažai išvardyta prioritetų. Visos laboratorijos nėra pajėgios ištirti visų, ir tokios praktikos netaiko nė viena šalis, kad būtų visi iš eilės tiriami, nepriklausomai, ar jiems yra simptomai“, – sakė D. Razmuvienė.

„Šiuo metu atliekami molekuliniai tyrimai, kai ieškoma paties viruso, o jį galima surasti tuo metu, kai žmogus jaučia simptomus. Kiti tyrimai yra, kai jau galima atlikti kraujo tyrimą ir pažiūrėti, ar žmogus sirgo, arba kuriame jis ligos periode yra. Bet čia vėlesnis etapas. (...) Lietuvoje taip pat neatmetama ši galimybė, bet turi būti nustatytas tvarka, parengtas algoritmas, kam bus atliekama, kokiu prioritetu“, – kalbėjo specialistė.

Kalbėdama apie rekomendaciją prevenciškai tirti aukščiausius šalies vadovus, ji sakė, kad ir kitos šalys taiko tokią praktiką.

„Tai yra labai svarbu, kad šalis neliktų be valstybės vadovo, ir ta praktika yra taikoma ir kitose šalyse“, – sakė ji.

LRT.lt primena, kad Lietuvoje ketvirtadienio duomenimis koronavirusas nustatytas 955 asmenų, 15 iš jų mirė, 8 laikomi pasveikusiais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi