Lietuvoje

2020.04.09 07:58

Marijampolės ligoninėje užsikrėtė 17 darbuotojų, iš jų penki – gydytojai

šalyje jau patvirtinti 955 atvejai; atnaujinta 16.55
LRT.lt, BNS2020.04.09 07:58

Lietuvoje ketvirtadienį patvirtinti 955 koronaviruso atvejai, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija. Marijampolės meras Povilas Isoda praneša, kad Marijampolės ligoninėje nustatyti dar 4 nauji koronaviruso atvejai.

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 955

Per vakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų: 42

Per vakar dieną ištirta: 2699

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 32809

Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriose šie tyrimai atliekami.

Marijampolės ligoninėje užsikrėtė 17 darbuotojų, iš jų penki – gydytojai

Per koronaviruso protrūkį Marijampolės ligoninėje užsikrėtė 17 darbuotojų, iš jų penki – gydytojai, per spaudos konferenciją ketvirtadienį pranešė ligoninės vadovė Audronė Kuodienė. Iš viso mieste fiksuota 40 koronaviruso atvejų.

„Ligoninėje turime koronaviruso infekcijos židinį, jis buvo nustatytas ligoninėje pradėjusį šeštadienį, balandžio 4 dieną, gavome atlikto testo teigiamą rezultatą, buvo nustatytas mūsų darbuotojai valymo tarnyboj“, – sakė A. Kuodienė.

Marijampolės meras Povilas Isoda teigė, jog šiuo metu savivaldybė ieško darbuotojų: tiek medikų, tiek aptarnaujančio personalo, jiems žadamas 100 proc. priedas, atvykusiems iš kitų miestų – apgyvendinimas.

„Didžiausias klausimas, kaip pasirūpinti, kad ligoninėj būtų pakankamai dirbančių medikų ir aptarnaujančio personalo. Kreipėmės į privačias klinikas ir pirminės priežiūros centrą, kad padėtų užkamšyti priėmime atsiradusias skyles, aiškinomės ir per privačias valymo įmones, kurios galėtų padėti, nes didelė dalis ūkinio personalo yra saviizoliacijoj arba sergančios“, – sakė meras.

Ligoninės vadovė teigė, kad „po to vieno susirgimo iškrito 20 valytojų, kurios yra saviizoliacijoje“.

Dėl protrūkio ligoninėje nėra priimami nauji pacientai, teikiama tik būtinoji pagalba skubios pagalbos skyriuje.

„Mūsų visi skyriai veikia taip, kad gydo tik tuos pacientus, kurių negali išleist, ir chirurgijos skyrius, ir traumatologijos skyrius, naujų pacientų mes į ligoninę stacionarizavimui nepriimam, tik teigiam būtinąją pagalbą skubios pagalbos skyriuje ir gydome pacientus tuose skyriuose, kurių išleisti negalime“, – sakė A. Kuodienė.

„Faktiškai reikėtų sakyti, kad vidaus ligų skyriuje esantys ligoniai yra ypatingai prižiūrimi dėl to, kad gali būti koronavirusu užkrėsti. Nervų ligų skyriuje buvo atlikti testai ir nei vienam pacientui nebuvo teigiamo rezultato, lygiai ir chirurgijos, traumatologijos, akušerijos skyriuje teigiamų rezultatų neturime“, – teigė vadovė.

Pirmadienį pranešta, kad Marijampolės ligoninėje nuo koronaviruso mirė 88-erių senolis, kovo pabaigoje atvežtas gydyti plaučių uždegimą.

LRT.lt primena, kad ketvirtadienio duomenimis, Lietuvoje nuo koronaviruso 16 žmonių mirė, o 8 laikomi pasveikusiais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.