Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.08 17:17

Prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo kuriant e.sveikatos projektą

Margiris Meilutis, BNS 2020.04.08 17:17

Vilniaus apygardos prokuratūra trečiadienį pranešė nenustačiusi nusikalstamos veikos požymių ir nutraukusi ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo kuriant ir įgyvendinant Nacionalinės elektroninės sveikatos sistemos (e.sveikata) projektą.

Nutraukdamas ikiteisminį tyrimą prokuroras nurodė nenustatęs, kad už projekto kūrimą ir įgyvendinimą atsakingi Sveikatos apsaugos ministerijos tarnautojai ir kiti asmenys tyčia siekė netinkamai ir ne laiku įgyvendinti nurodytus uždavinius ar tyčia veikė priešingai tarnybos interesams bei veiklos principams, taip siekdami sukelti didelę žalą valstybei.

Anot tyrimą vykdžiusio prokuroro, projektą įgyvendinusių asmenų veiksmuose nebuvo nustatyta piktnaudžiavimo požymių.

Specialiųjų tyrimų tarnybą ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo pradėjo 2018 metų pradžioje, po Seimo Antikorupcijos komisijos atlikto parlamentinio tyrimo dėl e.sveikatos sistemos kūrimo.

Tuomet tyrimą atlikusi Seimo komisija konstatavo, kad kuriant e.sveikata sistemą valstybei galėjo būti padaryta didelė žala. Išvadose teigta, kad visi trys 2000-aisiais sumanytos sistemos projekto etapai įgyvendinti netinkamai – sistema neveikė, kaip planuota, neteikė kokybiškų paslaugų.

Pirmiesiems trims sistemos kūrimo etapams tuo metu buvo išleista apie 40 mln. eurų, paskutiniajam etapui planuota išleisti dar 28 mln. eurų.

Anot Seimo komisijos, už e. sveikatos sistemos diegimą atsakingi buvę Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojai „pareigas vykdė netinkamai ir aplaidžiai“, o daugelis jų išėję iš ministerijos dirbo būtent su e. sistemos kūrimu ir diegimu susijusiose įmonėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi