Lietuvoje

2015.10.09 11:05

Kraupią avariją sukėlė ne žuvęs Radviliškio ugniagesys, o „Hyundai Galloper“ vairuotojas

Jurgita Andriejauskaitė, 15min.lt2015.10.09 11:05

Lietuvą sukrėtusi avarijos, kurioje žuvo Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas Ramūnas Dargužas, jo žmona ir 3-ejų metų dukrelė, galėjo ir nebūti. Ugniagesys iki paskutinės akimirkos bandė išvengti kaktomušos. Pareigūnai mano, kad avarijos kaltininkas ne žuvęs ugniagesys, o išgyvenęs „Hyundai Galloper“ vairuotojas.

Spalio 4 d. apie 18 val. 53 min. Plungės r., kelio Šiauliai–Palanga 91-ame km, susidūrė automobiliai „Hyundai Galloper“, kurį vairavo 44-erių metų vyras, ir „BMW 520i“, kurį vairavo ne tarnybos metu neuniformuotas 36-erių metų Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas Ramūnas Dargužas.

Eismo įvykio metu žuvo „BMW 520i“ vairuotojas bei keleiviai: 31-erių metų moteris ir 3-ejų metų mergaitė, o kartu važiavusi 10-ies metų mergaitė dėl galvos smegenų sukrėtimo, edemos, kvėpavimo nepakankamumo ir plaučių kontūzijos, sunkios būklės, paguldyta į Klaipėdos ligoninę. Dėl medikų atliekamų procedūrų jai sukelta dirbtinė koma. Mergaitei spalio 6 dieną sukako 11 metų. Ketvirtadienį Radviliškyje įvyko R.Dargužo, jo žmonos ir dukrelės laidotuvės.

Lemtingos sekundės

Penktdienį Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos biuro surengtoje spaudos konferencijoje pareigūnai pranešė manantys, kad avarijos kaltininkas ne žuvęs ugniagesys, o išgyvenęs „Hyundai Galloper“ vairuotojas.

Jam būtų pavykę išvengti kaktomušos, tačiau „Hyundai Galloper“ netikėtai grįžo į savo eismo juostą ir trenkėsi į „BMW 520i“.

Manoma, kad dėl kol kas nenustatytų priežasčių „Hyundai Galloper“ vairuotojas staiga kirto ištisinę eismo juostą ir išvažiavo į priešingą pusę. „BMW 520i“ vairavęs R.Dargužas, išvydęs, kad tiesiai į jį lekia „Hyundai Galloper“, nesutriko ir metėsi į priešingą eismo juostą, kuri tuo metu buvo tuščia. Jam būtų pavykę išvengti kaktomušos, tačiau „Hyundai Galloper“ netikėtai grįžo į savo eismo juostą ir trenkėsi į „BMW 520i“.

Kol kas pareigūnai negali pasakyti, ar abu vairuotojai buvo blaivūs. Paimti jų kraujo mėginiai išsiųsti ekspertams į Vilnių.

Mergaitė sužinos, kad neteko šeimos

R.Dargužo šeimą tragedija ištiko, kai ji grįžo iš Palangos. Ten šeima iš anksto šventė savo vyresnėlės 11-ąjį gimtadienį. Mergaitei 11 metų sukako spalio 6 d., bet tądien R.Dargužui reikėjo dirbti, tad nuspręsta šventę surengti iš anksto.

Sunkiai sužalota mergaitė gydoma Klaipėdoje. Ji jau buvo pabudusi iš komos ir prašė susisiekti su tėveliais, o po to vėl užmigo. Dabar mergaitė jau vėl pabudusi, prie jos budi artimieji. Šiandien arba rytoj jai bus pranešta skaudi žinia, kad ji vienintelė išgyveno kraupioje avarijoje. Mergaitė neatsimena avarijos aplinkybių.

Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių šeimą

palaiko „Šeimos maršo“ idėją