Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.08 16:09

Grįžusieji iš užsienio koronaviruso tyrimą galės atlikti ir mobiliuose punktuose

LRT.lt 2020.04.08 16:09

Nuo šiol žmonėms, grįžusiems ar atvykusiems iš užsienio, tepinėlis laboratoriniam tyrimui dėl koronavirusinės infekcijos (COVID-19) galės būti paimtas ne tik pasienio kontrolės punktuose, bet ir mobiliuose punktuose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nurodo, kad tepinėlis privalės būti paimtas ne vėliau kaip per 24 valandas.

Visi, kurie atvyksta į Lietuvą, turi būti ištirti, tačiau nuo šiol nebūtinai tuojau pat lėktuve, kelte ar pasienyje. Kiekviena savivaldybė, kurios teritorijoje yra tarptautiniai sienos kirtimo punktai, yra įpareigota organizuoti tokių žmonių ištyrimą mobiliuose punktuose.

SAM aiškina, kad toks sprendimas priimtas siekiant racionaliai naudoti taip reikalingas asmens apsaugos priemones ir tausoti mobilių brigadų darbuotojus. Pasak ministerijos yra atvejų kai vėlai naktį oro uoste poros valandų skirtumu leidžiasi krovininiai lėktuvai, kurių įguloms paimti tepinėlių kas kartą atvyksta nuo galvos iki kojų saugumą užtikrinančia apranga apsirengusi mobili brigada, mažiausiai iš trijų žmonių. Po patikros vienkartinė apranga išmetama. O po kokių trijų valandų leidžiasi kitas lėktuvas ir vėl mobili brigada rengiasi naujais apsauginiais drabužiais, vėl važiuoja, vėl vykdo patikrą.

Kaip turėtų būti organizuojama ši tvarka, nuspręs pačios savivaldybės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi