Lietuvoje

2020.04.08 15:48

Skvernelis apie uosto vadovo konkursą laimėjusį Lataką iki šiol nieko nežinojo

Lukas Blekaitis, ELTA2020.04.08 15:48

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad iki šiol nieko nežinojo apie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigybės konkursą laimėjusį Algį Lataką.

„Ją (naujieną – ELTA) sužinojau šiandien iš medijų, tikrai nesu susidūręs su tuo žmogumi, negalėčiau vertinti jo nei kompetencijos, nei galimybių.

Kiek paskaičiau šiandien spaudoje, interneto portaluose, tai žinau, kad dalyvavo rinkimuose, kiek žinau, turintis ilgametę patirtį dirbant uoste, bet daugiau detalių negaliu pasakyti, tai buvo man irgi naujiena. Dabar ne tas laikas ir prioritetas, kad būtų buvę galima skirti ypatingą dėmesį vienai ar kitokiai valstybės įmonės vadovo pozicijai“, – trečiadienį sakė S. Skvernelis.

ELTA primena, A. Latakas anksčiau dirbo Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje KLASCO, kelerius metus ėjęs KLASCO gamybos direktoriaus pareigas, pastaruoju metu dirbo konsultacinėje verslo įmonėje „Averditum” direktoriaus pavaduotoju. Yra įgijęs vadybininko ir inžinieriaus mechaniko specialybę.

Pernai A. Latakas su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga dalyvavo rinkimuose į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą.
Valstybei strateginę reikšmę turintis uostas nuolatinio vadovo neturėjo nuo 2019 m. kovo, kai iš šių pareigų buvo atleistas Arvydas Vaitkus.

Kaip anksčiau skelbė LRT tyrimų skyrius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS), su kuria A. Vaitkus kandidatavo į Klaipėdos miesto mero postą, rinkimų kampaniją rėmė Klaipėdos uoste veikusių įmonių atstovai. Pasak LRT, 44 tūkst. eurų „valstiečiams“ paaukojo per verslą susiję asmenys, uostamiestyje užsiimantys baltarusiškų trąšų krova ir pervežimu.

Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis po kilusio skandalo atleido A. Vaitkų iš Klaipėdos uosto vadovo pareigų. Jis tai motyvavo tuo, kad A. Vaitkus, dirbdamas Klaipėdos uosto vadovu, nebegalėtų būti objektyvus uoste veikiančioms įmonėms.

A. Vaitkus šį sprendimą apskundė, tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismas skundą atmetė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.