Lietuvoje

2020.04.08 15:38

Premjeras pripažįsta – koronaviruso plitimo gydytojų gretose sustabdyti nepavyko

atnaujinta 15.46

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pripažįsta, kad Lietuvoje nepavyko suvaldyti koronaviruso plitimo gydytojų, medicinos darbuotojų gretose.

Anot premjero, infekcija išplito gydytojų gretose dėl to, kad gydymo įstaigos COVID-19 protrūkiui nebuvo tinkamai pasiruošusios. S. Skvernelis neatmetė galimybės, kad kai kurie gydytojai dėl susidariusios situacijos gali kreiptis į teismus.

„Kalbant apie medikus, tai taip, deja, ką mes matome ne tik Lietuvoje – ir protrūkį, ir situacijos nesuvaldymą. Deja, ne visos ligoninės buvo vienodai pasiruošusios ir yra pasiruošusios. Mes matome skirtingas situacijas.

O žmonės, jeigu manys, kad darbdavys nesudarė sąlygų, neužtikrino jo saugos reikalavimų, tai, be abejo, tokios galimybės yra, tai yra su darbdaviu teistis.

Bet turėtume vertinti kiekvieną situaciją individualiai, kokios priežastys lėmė, kad tas protrūkis arba ta situacija nebuvo suvaldyta ir buvo paplitimas gydymo įstaigų, tarp gydytojų, tarp personalo darbuotojų“, – trečiadienį spaudos konferencijos metu sakė S. Skvernelis.

Koronavirusu šuo metu serga 154 medikai, daugiau nei 1,2 tūkst. – izoliacijoje, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė.

„Lietuvoje yra 154 sveikatos priežiūros specialistai, kuriems diagnozuotas koronavirusas, o izoliuotų, kurie turėjo sąlytį, šiai dienai yra 1225“, – BNS trečiadienį sakė specialistė.

Kaip informuoja Sveikatos apsaugos ministerija, iš viso šiuo metu šalyje patvirtinta 912 koronaviruso atvejų.

Per antradienį ištirti 2208 asmenys.

Antradienio duomenimis, Lietuvoje iš viso yra mirę 15 žmonių, kuriems buvo nustatytas koronavirusas, aštuoni pacientai pasveiko.

Skvernelis: išvažiuoti iš miesto savaitgalį galima, tačiau įvažiavimai bus kontroliuojami