Lietuvoje

2020.04.08 15:18

Į Lietuvą grįžo dalis Afganistane tarnavusių karių, jie bus testuojami dėl koronaviruso

atnaujinta 15.38

Antradienį iš NATO tarptautinės operacijos „Tvirta parama“ Afganistane (angl. „Resolut Support”) į Lietuvą grįžo dalis ten dislokuotų Lietuvos karių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Antradienį iš NATO tarptautinės operacijos „Tvirta parama“ Afganistane (angl. „Resolut Support“) į Lietuvą grįžo dalis ten dislokuotų Lietuvos karių, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Norvegijos karinių oro pajėgų orlaiviu Lietuvos kariai buvo atskraidinti į Rygos oro uostą, iš kur, jų laukusiu autobusu, buvo pervežti į karantinavimosi vietą Lietuvoje.

Nurodoma, kad kaip ir visi kiti Lietuvos kariai, grįžtantys iš tarptautinių operacijų, pratybų ar komandiruočių, jie laikysis privalomos 14 dienų saviizoliacijos.

Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime nurodoma, kad Lietuvos kariai sugrįžo, kai tarptautinės operacijos vadovybė dėl susiklosčiusios situacijos priėmė sprendimą sumažinti karinių pajėgų skaičių operacijos rajone.

Į Lietuvą sugrįžo tik dalis operacijoje dalyvavusių karių. Tarptautinės operacijos rajone likę kariai ir toliau tęs tarnybą.

„Operacijos vadovybės sprendimu mūsų Lietuvos karių kontingentas sumažintas 50 procentų, tai – instruktoriai, štabo specialistai“, – teigė Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Andrius Dilda.

Kariuomenės atstovo teigimu, grįžusiems kariams bus atliekamas testas dėl koronaviruso ir taikoma izoliacija.

„Visiems grįžtantiems kariams atliekamas testas dėl koronaviruso ir taikoma 14 dienų izoliacija viename iš kariuomenės padalinių“, – sakė A. Dilda.

Šiuo metu Lietuvos kariai dalyvauja dar aštuoniose NATO, ES ir Jungtinių Tautų vadovaujamose tarptautinėse operacijose.