Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.08 15:02

Mokslas karantino metu: išsiųstas dar tūkstantis kompiuterių socialiai jautrioms šeimoms

LRT.lt 2020.04.08 15:02

Trečiadienį į savivaldybes išsiųstas dar tūkstantis planšetinių kompiuterių mokiniams, gyvenantiems socialiai jautriose šeimose, nurodoma pranešime žiniasklaidai.

Planšetiniai kompiuteriai įsigyti iš „Tele 2“. Juos gaus Trakų r., Ukmergės r., Utenos r., Varėnos r. ir Visagino savivaldybės.

Pirmoji 2 tūkst. kompiuterių siunta savivaldybėms iškeliavo praeitą penktadienį. Jie paskirti Akmenės r., Alytaus m., Alytaus r., Anykščių r., Birštono, Biržų r., Druskininkų, Elektrėnų, Ignalinos r., Jonavos r., Joniškio r., Jurbarko r., Kaišadorių r., Kalvarijos, Kauno m. savivaldybėms.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) iš viso šią savaitę savivaldybėms planuoja išdalyti 15 tūkst. planšetinių kompiuterių.

Trečiadienį taip pat pasirašomos viešojo pirkimo sutartys dar dėl 13 tūkst. planšetinių kompiuterių, jie mokinius iš socialiai remtinų šeimų turėtų pasiekti po Velykų.

Pagal tris šiandien su tiekėjas pasirašomas sutartis perkamų planšetinių kompiuterių kaina sieks nuo 157,3 iki 189,97 eurų.

LRT.lt primena, kad Nacionalinė švietimo agentūra jau buvo nupirkusi 20 tūkst. planšetinių kompiuterių, su neriboto mobilaus interneto paslauga dviem mėnesiams.

Iš viso jau bus įsigyta 33 tūkst. planšetinių kompiuterių nuotoliniam mokymui mokiniams iš socialiai jautrių šeimų. Taip pat jau nupirkta 1350 nešiojamų kompiuterių, dar apie 700 nešiojamų kompiuterių planuojama įsigyti kitą savaitę. Iš viso mokiniams iš socialiai jautrių šeimų planuojama perduoti apie 35 tūkst. įrenginių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi