Lietuvoje

2020.04.08 15:06

Policijos vadas ragina keliaujantiesiems po Lietuvą nemeluoti pareigūnams: sulauks bausmių

atnaujinta 16.30
Saulius Jakučionis, LRT.lt2020.04.08 15:06

Nuo penktadienio 20 valandos iki pirmadienio tos pačios valandos bus ribojamas lietuvių keliavimas po šalies miestus ir miestelius. Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla paragino išimties tvarka keliausiančius lietuvius nemeluoti pareigūnams, nes kitaip jie sulauks bausmių.

„Jeigu bus nustatytas melavimas, netiesos sakymas, tai policija šioje vietoje taikys griežtas poveikio priemones“, – trečiadienį žurnalistams sakė R. Požėla.

Požėla: mūsų tikslas nėra nubausti – norėčiau, jog per savaitgalį nebūtų išrašytas nė vienas protokolas

Pasak jo, meluojantiesiems bus galima skirti nuo 250 eurų siekiančias baudas.

Policijos vadas ragino žmones turėti dokumentus, kurie leis pagrįsti, kad jie patenka į išimtinę asmenų grupę, kuriai leidžiama keliauti į miestus ir miestelius. Pasak pareigūno, tai leis greičiau patikrinti tokius žmones.

„Kitais atvejais žmonių patikra, natūralu, užsitęs, nes mums reikės panaudoti mūsų duomenų bazes informacijos patikrinimui“, – kalbėjo R. Požėla.

Jis taip pat neatmetė, kad pareigūnai kai kada tiesiog patikės keliaujančių žmonių žodžiu, tačiau turės teisę patikrinti pateiktą informaciją vėliau.

„Jeigu jausime geranoriškumą, norą bendrauti, tai individualiai visus klausimus ir visas problemas išspręsime“, – teigė policijos vadovas.

Dviem savaitėms pratęsusi karantiną Vyriausybė patvirtino, kad per Velykų savaitgalį, nuo penktadienio 20 valandos iki pirmadienio 20 valandos Lietuvoje bus ribojamas asmenų atvykimas į ne savo gyvenamosios savivaldybės miestus ir miestelius. Tai įgyvendins policija, kitos vidaus reikalų sistemos įstaigos, reikalui esant jai padės kariuomenė.

Išimtys bus taikomos, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, darbo atlikimo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalbos teikimo. Ribojimas taip pat netaikomas asmenims, kai žmogus vyksta į savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto.

Pasak R. Požėlos, policija kontrolę vykdys įrengdama 300 patikros postų įvairių Lietuvos miestų ir miestelių prieigose. Vietovėse, kur šių postų nebus, bus statomi draudžiantys važiuoti kelio ženklai.

Pareigūnas tvirtino, kad keliavimo ribojimas bus įgyvendinamas ir turimomis nematomomis technologinėmis priemonėmis, pavyzdžiui, automobilių valstybinių numerių nuskaitymo sistemomis ar bepiločiais orlaiviais.

Iš viso karantino taisyklių laikymąsi užtikrins apie 3 tūkst. pareigūnų.

„Lietuvos policijos ir kitų mūsų partnerių <...> tikslas tikrai nėra protokolai, tikrai nėra nubaudimai, nors šiandien dienai mes jau turime jų šimtus. Tikiu, kad esame ne tik klausomi, bet ir išgirsti“, – tvirtino R. Požėla.

Jis taip pat atskleidė, kad prioritetą policiją teiks stebėjimui, ar po Lietuvą nekeliauja žmonės, kuriems privaloma saviizoliacija.

„Su šita asmenų grupe jokių kompromisų nebus. Tie asmenys žino savo pareigas, o policija disponuoja daugiatūkstantiniais duomenimis apie tuos asmenis“, – kalbėjo pareigūnas.

Karantinas tęsis mažiausiai iki balandžio 27 dienos. Lietuvoje diagnozuoti daugiau kaip 900 koronaviruso atvejų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.