Lietuvoje

2020.04.09 00:01

Dvidešimt penktoji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

atnaujinta 08.10
LRT.lt, BNS, ELTA2020.04.09 00:01

Trečiadienį Lietuvos Vyriausybė paskelbė dar dviem savaitėm pratęsianti karantiną. Trečiadienį taip pat paskelbta, kad mūsų šalyje identifikuota 955 koronavirusu COVID–19 užsikrėtusių asmenų. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID–19 atvejai: 955; mirčių: 15.

– Karantinas šalyje pratęstas iki balandžio 27 d. imtinai. Daugiau apie tai skaitykite čia.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Nuolat atnaujinami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitikrinti galite čia.

– Svarbiausias pastarosios paros naujienas iš viso pasaulio skaitykite čia.

Trečiadienį Lietuvoje patvirtinti nauji 32 atvejai

Lietuvoje ketvirtadienį patvirtinti 955 koronaviruso atvejai, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.

Trečiadienį Lietuvoje nustatyti 32 nauji koronavirusu infekuoti asmenys, o bendras sergančių žmonių skaičius perkopė 900 ribą. Kaip informuoja Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), iš viso šiuo metu šalyje patvirtinta 912 koronaviruso atvejų.

Per antradienį ištirti 2208 asmenys. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga trečiadienį pranešė, kad šiuo metu Lietuvoje yra 21 koronavirusu užsikrėtęs asmuo, kurių būklė yra sunki.

„Šiuo metu turime 134 diagnozuotus COVID-19 pacientus, kurie gydomi stacionare. 13-ka iš jų yra reanimacijoje su deguonimi, 8 yra reanimacijoje su dirbtine plaučių ventiliacija. Jeigu sudėti tuos du skaičius, tai turime 21 sunkų pacientą, taip pat turime 32 pacientus su deguonies kaukėmis ne reanimacijoje ir likę yra be deguonies kaukių“, – trečiadienį spaudos konferencijos metu sakė A. Veryga. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Koronavirusu šuo metu Lietuvoje serga 154 medikai, daugiau nei 1,2 tūkst. – izoliacijoje, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė.

„Lietuvoje yra 154 sveikatos priežiūros specialistai, kuriems diagnozuotas koronavirusas, o izoliuotų, kurie turėjo sąlytį, šiai dienai yra 1225“, – sakė specialistė. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Vyriausybė pratęsė karantiną dar dviem savaitėm

Vyriausybė trečiadienį pratęsė Lietuvoje dėl koronaviruso plitimo grėsmės įvestą karantiną dviem savaitėms, taip pat priimtas sprendimas riboti žmonių judėjimą tarp miestų per artėjantį Velykų savaitgalį. Be to, nuo ateinančio penktadienio viešumoje bus privaloma dėvėti veido kaukes.

Naujausiu Ministrų kabineto nutarimu karantino pabaiga nukelta į balandžio 27 dieną. Šis režimas Lietuvoje įvestas nuo kovo 16 dienos. Daugiau apie tai, kas keisis, skaitykite čia.

Nuo penktadienio dėvėti veido kaukes privaloma

Vyriausybė sugriežtino kai kurias karantino, kuris pratęsiamas dar dvi savaites, taisykles. Nuo penktadienio dėvėti viešumoje apsaugines kaukes bus privaloma. Iki šiol tai buvo rekomenduojama.

Vaistinės ir mažmeninės prekybos tinklai pamažu pildo lentynas atsivežamomis kaukėmis, tačiau jų vis dar stinga. Be to, ir kaina neretai kandžiojasi. Tačiau nesutariama, ar nesilaikančių šios prievolės lauks tik įspėjimas, ar ir bauda. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Šalyje yra virš 20 koronaviruso židinių

Iki šio ryto 8 val. Lietuvoje nustatyta 912 koronavirusu užsikrėtusių asmenų, o specialistai pažymi, kad pastarosiomis savaitėmis didžiąją dalį plitimo šalyje sudaro vietiniai užsikrėtimai. Epidemiologė Rolanda Lingienė pabrėžia – šalyje yra virš 20 koronaviruso židinių.

„Mano nuomone, ar švelninti karantiną, bus galima matyti jau gerokai po Velykų, maždaug 2 savaites po jų, dabar džiugių naujienų negaliu pasakyti. Turime virš 20 išplitusių koronaviruso židinių Lietuvoje, o tai reiškia, kad vietomis serga nuo dviejų iki keliasdešimties, kurie susiję tarpusavyje.

Tai kelia nerimą ir jei tuos židinius sugebėsime lokalizuoti ir apsibrėžti ribas, tinkamai izoliuoti ir gydyti susirgusius, optimizmui bus daugiau vietos“, – sakė R. Lingienė. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Medžiaga apie Klaipėdos universitetinę ligoninę perduota prokuratūrai

Patikrinimo išvadose dėl pastaruoju metu kritikos sulaukusios Klaipėdos universitetinės ligoninės veiklos rašoma, kad koronaviruso išplitimas tiek tarp pacientų, tiek tarp ligoninės darbuotojų yra iš dalies susijęs su infekcijų kontrolės reikalavimų nesilaikymu.

Aurelijus Veryga sakė, kad ligoninėje nustatyta daug infekcijų kontrolės pažeidimų: buvo daug rizikos užsikrėsti personalui ir pacientams, taip pat skyrėsi ligoninės pateikiami duomenys dėl jau užsikrėtusių. Ligoninės vadovas buvo kaltinamas, kad netinkamai organizuoja darbą, neva dėl to koronavirusas išplito.

Ministerijos inicijuoto patikrinimo Klaipėdos universitetinėje ligoninėje metu surinkta medžiaga jau yra perduota prokuratūrai. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Aurelijus Veryga siūlo prevenciškai tikrinti šalies vadovus, ar jie neužsikrėtė COVID-19

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga rekomenduoja, kad aukščiausi šalies vadovai turėtų būti nuolat prevenciškai tiriami, ar neužsikrėtė koronavirusu.

Aukščiausi šalies vadovai turėtų būti nuolat prevenciškai tiriami, ar neužsikrėtė koronavirusu.

„Jie bus tiriami esant poreikiui, pasireiškus simptomams. Tai reiškia, kad šiandien pasirašyto sprendimo vykdymas dėl prevencinių tyrimų aukščiausiems šalies vadovams nėra privalomas, o rekomenduojamas“, – BNS trečiadienio vakarą teigė ministro atstovė Lina Bušinskaitė.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Šalyje bus ribojamas judėjimas

Nuo penktadienio 20 valandos iki pirmadienio tos pačios valandos bus ribojamas lietuvių keliavimas po šalies miestus ir miestelius. Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla paragino išimties tvarka keliausiančius lietuvius nemeluoti pareigūnams, nes kitaip jie sulauks bausmių.

„Jeigu bus nustatytas melavimas, netiesos sakymas, tai policija šioje vietoje taikys griežtas poveikio priemones“, – trečiadienį žurnalistams sakė R. Požėla.

Pasak jo, meluojantiesiems bus galima skirti nuo 250 eurų siekiančias baudas. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Savivaldybės tikina palaikančios Vyriausybės sprendimą ir žada prisidėti. Esant reikalui, keliai bus blokuojami, pasitelktos naujausios technologijos.

„Gali būti pasitelkiamos ne tik fizinės, bet ir technologinės priemonės. Su policija kalbėjomės, kad gali būti pastatyti įrenginiai, kurie nuskaitys automobilio valstybinius numerius, todėl tikrai kviečiu elgtis tinkamai ir nežaisti žaidimo „pergudrauk valdžią“, – pasakojo Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Daugiau apie tai skaitykite čia.

ESO įspėja dėl sukčių

Lietuvoje tebesant karantinui dėl COVID-19, ESO sumažino elektros ir dujų skirstymo tinklo darbų apimtis, kad būtų kuo mažiau nepatogumų iš namų dirbantiems gyventojams. ESO darbuotojai per karantiną į gyventojų namus neina, nesilanko daugiabučių laiptinėse, niekada neprašo pinigų, įspėjama ESO pranešime žinaisklaidai.

Jei per karantiną būtina pakeisti sugedusį elektros ar dujų skaitiklį, susisiekia su klientu iš anksto ir įspėja apie vizitą. Todėl gyventojus raginame nepasikliauti nepažįstamais asmenimis, neįsiliesti jų. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Lietuvos paštas per Velykas nedirbs

Lietuvos paštas informuoja, kad per abi Šv. Velykų dienas nedirbs nei vienas klientų aptarnavimo skyrius. Siuntos taip pat nebus pristatomos nei per kurjerius, nei LP EXPRESS terminalais.

Pranešime spaudai nurodoma, kad šeštadienį paslaugos bus teikiamos įprastai, iš terminalų surinktos siuntos gavėjus turėtų pasiekti antradienį.

Pašto skyriai ir kurjeriai darbą vėl pradės antradienį.

Atkreipiamas dėmesys, kad karantino laikotarpiu kai kurių skyrių darbo laikas buvo sutrumpintas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.