Lietuvoje

2013.02.07 16:40

Vilniaus savivaldybė Aplinkos ministerijai teikia 250 renovuotinų namų sąrašą

15min.lt2013.02.07 16:40

Vilniaus miesto savivaldybė, įvertinusi ir atrinkusi daugiabučius, kurie turi būti renovuojami, ketvirtadienį Aplinkos ministerijai pateikė dvi paraiškas dėl dalyvavimo naujai parengtame daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimo modelyje.  

Vilniaus miesto savivaldybė, įvertinusi ir atrinkusi daugiabučius, kurie turi būti renovuojami, ketvirtadienį Aplinkos ministerijai pateikė dvi paraiškas dėl dalyvavimo naujai parengtame daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimo modelyje.

Iš viso Vilniuje yra apie 3600 renovuotinų daugiabučių. Iš jų atrinkta 250 neefektyviausių ir daugiausiai energijos vartojančių pastatų, kurie išskirti į du sąrašus.

Pirmajame Aplinkos ministerijai pateiktame 50 namų sąraše yra daugiausia šilumos suvartojantys daugiabučiai – visi šie namai suvartoja daugiau kaip 215 kWh/m2 per metus. Paraiškoje jau yra 15 daugiabučių namų, kurie turi parengtą dokumentaciją, ir, Vyriausybei priėmus reikalingus sprendimus, jų renovacijų galėtų būti pradėta nedelsiant.

Antrajame – 200 daugiausiai šilumos suvartojančių tipinių daugiabučių, sujungtų bendromis konstrukcijomis ir turinčių bendras šildymo sistemas. 50 iš jų – yra tipiniai pastatai, kurie suvartoja daugiausiai energijos mieste, likę – su jais sujungti konstrukcijomis ar šildymo sistemomis namai. Šiuose namuose yra daugiau nei dešimt butų, jie nėra saugomose teritorijose ir nepriklausantys kultūros paveldui. Šiems daugiabučiams statybos leidimai išduoti iki 1993 metų, o jų šiluminės energinės sąnaudos viršija 150 kWh/m2 per metus.

Tad vykdant šių pastatų modernizavimą, būtų atlikta kvartalinė renovacija, atsirastų galimybė pertvarkyti privažiavimo kelius, įrengti požeminius atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerius.

Renovuojant namus nuo ateinančių metų būtina pasiekti aukštesnę energetinio efektyvumo klasę, t.y. namo energinės sąnaudos neturės viršyti apie 100 kWh/m2 per metus.

Vilniuje yra maždaug 6 000 daugiabučių namų, iš kurių 80% yra tiekiama centralizuota šilumos energija. Didžioji dauguma daugiabučių namų pastatyti pagal žemus energinio naudingumo standartus ir yra neekonomiški, suvartojantys per daug šiluminės energijos.

Vilniaus mieste dominuoja stambiaplokščiai bei plytų mūro daugiabučiai pastatai, kurių vidutinės faktinės energijos sąnaudos yra daugiau kaip 150 kWh/m2.

Šiuo metu Vilniuje 73 daugiabučiai namai yra pareiškę susidomėjimą daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa arba jau vykdo darbus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.