Lietuvoje

2020.04.08 11:06

Po mediko užsikrėtimo Panevėžyje – žinia apie kolegas ir pacientus: visų jų testai – neigiami

LRT.lt2020.04.08 11:06

Respublikinė Panevėžio ligoninė trečiadienį praneša, kad po pirmojo gydymo įstaigoje nustatyto medicinos darbuotojo užsikrėtimo koronaviruso atvejo – džiugesnė žinia. Paaiškėjo, kad skyriuje nesigydžiusiems ir dirbusiems kitiems medikams testai parodė neigiamus rezultatus.

„Nuo pirmadienio ligoninės administracija pradėjo gauti šių asmenų pirmojo testo atsakymus. Trečiadienį gavome paskutinius Urologijos skyriaus pacientams ir ligoninės personalui atlikto pirmojo testavimo rezultatus. Pranešame džiugią naujieną – visų pacientų ir ligoninės darbuotojų pirmojo testavimo rezultatai yra neigiami. Tuo visi labai džiaugiamės“, – rašoma ligoninės administracijos išplatintame pranešime.

Pakartotinį Urologijos skyriuje buvusių pacientų ir šiame skyriuje dirbusių ligoninės darbuotojų testavimą numatoma pradėti sekmadienį.

LRT.lt primena, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas tikino, kad koronavirusu užsikrėtęs ligoninės darbuotojas jokių infekcijai būdingų simptomų neturėjo.

„Tai tik dar kartą patvirtina, kad jau visuomenėje turime besimptominį užsikrėtimą“, – tikino ligoninės vadovas ir vėliau pridūrė, kad COVID-19 užsikrėtęs darbuotojas simptomų nejaučia iki šiol.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas pirmadienį tikino, kad šiuo metu testuojami visi „priešakinėse linijose“ dirbantys ligoninės darbuotojai. Be to, anot jo, ligoninė nelauks, kol ją pasieks kovoje su koronavirusu reikalinga medicinė įranga. A. Skorupskio teigimu, reikalingas aparatus ligoninei paskolins verslo atstovai. Pasak jo, tai padės ligoninėje pradėti atlikti molekulinius koronaviruso tyrimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.