Lietuvoje

2020.04.08 10:23

Surplys atkreipė dėmesį į Ukmergę: joje – 79 koronaviruso atvejai, ištirti daugiau negu 500 gyventojų

Marijampolės ligoninėje – 6 nauji atvejai; atnaujinta 10.44
Gytis Pankūnas, LRT.lt, BNS 2020.04.08 10:23

Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų centro Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys parnešė, kad Ukmergėje šiuo metu intensyviai tiriami gyventojai dėl koronaviruso infekcijos. Anot jo, kol kas statistika rodo, kad Ukmergėje yra 79 koronaviruso atvejai, daugiau negu 500 gyventojų yra ištirti ir laukiama atsakymų.

„Iš viso ten (koronaviruso – LRT.lt) atvejų – 79, iš jų, kaip žinome, šeši žmonės, deja, mirė, 36 užsikrėtę yra medicinos darbuotojai, 21 – ligoninės pacientas ir du atvejai yra įvežtiniai iš užsienio. Iš viso buvo nustatyti 400 asmenų, kurie turėjo sąlytį su užsikrėtusiais asmenimis“, – trečiadienį spaudos konferencijos metu apie Ukmergę kalbėjo G. Surplys.

Anot jo, atsižvelgiant į šią situaciją, Ukmergėje pradėti intensyviai tirti vietos gyventojai. G. Surplio teigimu, kovo pabaigoje ištirti 207 izoliacijoje esantys ukmergiškiai, tarp kurių 24-iems nustatyta koronaviruso infekcija.

Anot premjero patarėjo, kovo pabaigoje į Ukmergės ligoninę atsiųsti penki medicinos darbuotojai iš Vilniaus, iš Santaros klinikų, kurie padėjo personalui gydyti užsikrėtusiuosius koronavirusu. Tačiau šiuo metu pagalbos, anot G. Surplio, minėti penkti medikai jau sugrįžo į Vilnių.

„Kalbant apie ligoninės pacientus, tai buvo ištirti 94 Slaugos skyriaus pacientai, tai yra didžiausios rizikos grupės. Aštuoni atvejai buvo teigiamai ir tarp jų, kaip minėjau, buvo mirtinų atvejų – du žmonės mirė“, – priminė G. Surplys.

Anot jo, balandžio 1 d. buvo atlikti pakartotiniai tyrimai 84-iems Ukmergės ligoninės Slaugos skyriaus pacientams, keturi žmonės vis dar buvo užsikrėtę koronavirusu. Pasak G. Surplio, vėliau buvo apklausti 164 ligoninės pacientai, kurie jau buvo išleisti iš ligoninės – koronaviruso atvejų nebuvo nustatyta. Dar vėliau, jo teigimu, mobiliame patikros punkte keturi asmenys, kurie buvo Ukmergės ligoninės pacientai, sulaukė teigiamo rezultato tyrime dėl koronaviruso.

„Iš viso Ukmergėje ištirti 517 gyventojų, kurie neturėjo jokio sąlyčio su ligonine. Tiesiog jie atsitiktinai pajuto simptomus ir užsiregistravo į mobilius patikros punktus. Jų duomenų dar laukiame“, – tvirtino G. Surplys.

Situacija Marijampolėje išlieka labai rimta

Trečiadienį Marijampolės meras Povilas Isoda savo feisbuko paskyroje pranešė, kad situacija ligoninėje labai rimta – nustatyti 6 nauji COVID-19 atvejai, 4 iš jų – personalo darbuotojai.

„Šio ryto duomenimis nustatyti 6 nauji COVID-19 atvejai: 2 pacientai ir 4 personalo darbuotojai (iki šiol bendras skaičius nustatytų atvejų ligoninėje 24). Vakar (antradienį – LRT.lt) buvo ištirta 139 ligoninės darbuotojai ir 16 ligoninėje stacionarizuotų pacientų, kol kas iš laboratorijos dar nėra gauta 32 asmenų atsakymai.

Šiandien (trečiadienį – LRT.lt), kartu su mobilaus punkto pagalba, planuojama ištirti apie 300 ligoninės darbuotojų ir pacientų“, – rašo jis.

Pasak P. Isodos, ligoninėje situacija yra labai rimta, tačiau, jo manymu, masinis visų darbuotojų ir pacientų tyrimas teikia vilčių, kad židinio plitimas bus sustabdytas.

„NVSC aktyviai tiria visus galimus kontaktus, bandydami užkardyti visus galimus plitimus į kitas įstaigas, kuriose galėjo dirbti ligoninės darbuotojai. Turime ir kuo pasidžiaugti – visi Marijampolės greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai buvo ištirti ir visų atsakymai neigiami.

Pagrindinis iššūkis šiai akimirkai – užtikrinti būtinąsias paslaugas ligoninėje su gerokai išretėjusiu personalu (dėl ligos ir dėl saviizoliacijos). Šiandien dar kartą kreipėmės į visas privačias pirminės sveikatos priežiūros klinikas ragindami visus galinčius medikus ir slaugytojus laikinai padirbėti ligoninės priėmime tam laikui, kuriam trūksta ligoninės personalo“, – sako jis.

Atvejų skaičius perkopė 900 žmonių ribą

Trečiadienio ryto duomenimis, Lietuvoje nustatyti 32 nauji koronavirusu infekuoti asmenys, o bendras sergančių žmonių skaičius perkopė 900 ribą.

Kaip informuoja Sveikatos apsaugos ministerija, iš viso šiuo metu šalyje patvirtinta 912 koronaviruso atvejų.

Per antradienį ištirti 2208 asmenys.

„Trys procentai nuo vis ištirtųjų turi COVID-19 virusą“, – situaciją apibendrino premjero patarėjas G. Surplys.

Antradienio duomenimis, Lietuvoje iš viso yra mirę 15 žmonių, kuriems buvo nustatytas koronavirusas, aštuoni pacientai pasveiko.

Užsienio šalyse liko 180 į Lietuvą grįžti negalinčių piliečių

Šiuo metu užsienio šalyse yra likę 180 Lietuvos piliečių, negalinčių sugrįžti namo, trečiadienį pranešė Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.

„Iš viso į Lietuvos atstovybes buvo kreipęsi 6 275 Lietuvos piliečiai, pageidaujantys grįžti į Lietuvą, tai su valstybės pagalba arba savarankiškai jau grįžo 6 095. Reiškia, visiškai nedaug jau likę tų, kurie negalėjo grįžti“, – spaudos konferencijoje trečiadienio rytą sakė jis.

„Šiuo metu Lietuvos ambasados palaiko ryšį su 180 piliečių, iš jų vieni yra užstrigę artimesnėse šalyse, kiti – tolimesnėse. Taip kad tai tikrai nebėra tas didelis drastiškas skaičius“, – kalbėjo G. Surplys.

Trečiadienio naktį Vilniuje nusileido lėktuvas su 219 keleivių iš Londono. Pasak Vyriausybės atstovo, į šį lėktuvą įleisti tik tie asmenys, kurie sutiko laikytis saviizoliacijos reikalavimų.

„Užsienio reikalų ministerija neleido įlipti į lėktuvą nė vienam keleiviui, kuris nepasižadėjo laikytis griežtų saviizoliacijos reikalavimų grįžęs į Lietuvą. Visi jie grįžę buvo patikrinti, jiems paimti tepinėliai ir paleisti izoliuotis“, – teigė G. Surplys.

Šeštadienį laukiama dar vieno tokio skrydžio iš Londono.

Vis dėlto G. Surplys ragino užsienyje gyvenančius lietuvius, net ir praradus darbus, likti ten, kur dirbo ir neskubėti grįžti į Lietuvą.

„Baigsis karantinas, tada tikrai galėsite grįžti, susitikti su artimaisiais. Dabar mums svarbiausia užtikrinti, kad čia, Lietuvoje, kaip įmanoma mes tą virusą suvaldytume ir nebeįsileistume naujos bangos įvežtinių atvejų“, – sakė jis.