Lietuvoje

2020.04.08 10:55

Vyriausybė pratęsė karantiną: kas keisis?

atnaujinta 13.50
Saulius Jakučionis, LRT.lt2020.04.08 10:55

Vyriausybė trečiadienį dviem savaitėms pratęsė Lietuvoje dėl koronaviruso plitimo grėsmės įvestą karantiną. Didžiausias pokytis karantino režime numatytas per artėjantį Velykų savaitgalį, kai policija ribos žmonių patekimą į miestus ir miestelius. Be to, žmonėms bus privaloma viešumoje dėvėti apsaugines kaukes.

LRT.lt trumpai pateikia informaciją, kokie pokyčiai numatyti pratęsiant karantiną.

Trukmė

Vyriausybės nutarime numatyta, kad karantinas pratęsiamas iki balandžio 27 dienos. Tai jau trečias kartas, kai Ministrų kabinetas nustato ilgesnę jo datą. Karantinas Lietuvoje paskelbtas nuo kovo 16 dienos.

Judėjimo ribojimas

Patvirtinta, kad per Velykų savaitgalį, nuo balandžio 10 dienos 20 valandos iki balandžio 13 dienos 20 valandos Lietuvos teritorijoje ribojamas asmenų atvykimas į ne savo gyvenamosios savivaldybės miestus ir miestelius. Tai įgyvendins policija, reikalui esant jai padės kariuomenė.

Išimtys bus taikomos, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, darbo atlikimo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalbos suteikimo.

Ribojimas taip pat netaikomas asmenims, kai žmogus vyksta į savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto.

Kaukių dėvėjimas

Ministrų kabinetas pakeitė rekomendaciją dėvėti apsaugines kaukes, respiratorius ar kitas veidą dengiančias priemones. Nuo penktadienio tai bus privalomas nurodymas.

Išimtys atvykti į Lietuvą

Draudime užsieniečiams atvykti į Lietuvą įrašyta išimtis. Į šalį bus leidžiama atvykti tiems, kurie yra Lietuvos piliečių ir kitų šalyje turinčių teisę gyventi asmenų šeimos nariai (tėvai ar įtėviai, vaikai ar įvaikiai, sutuoktiniai, globėjai).

Ministrų kabineto nutarime taip pat bus įrašyta, kad ekipažų ar įgulų nariai, vykdantys tarptautinius krovininius vežimus visų rūšių transportu, per Lietuvos teritoriją vyksta be būtinojo sustojimo.

Vyriausybė taip pat sugriežtino krovininio transporto vairuotojų kontrolę, jei šiems pasienio patikros punktuose nustatomas karščiavimas ar kiti koronaviruso simptomai. Jų bus galima neįleisti į Lietuvą.

Geros žinios sėklų ir trąšų pardavėjams

Vyriausybė nebedraus lauko sąlygomis specializuotose vietose prekiauti augalais, skirtais sodinti, sėklomis ir trąšomis. Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad jeigu po Velykų savaitgalio susirgimų skaičius neišaugs, Vyriausybė leis veikti ir kitam smulkiajam verslui, jeigu šis atitiks saugumo reikalavimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.