Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.09 08:44

Švedijos karališkoji šeima lankysis pajūryje

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.10.09 08:44

Švedijos karalius Karlas XVI Gustavas ir karalienė Silvija, baigdami vizitą, Lietuvoje kartu su prezidente Dalia Grybauskaite apsilankys pajūryje. Klaipėdoje jie apžiūrės elektros jungtį „NordBalt“ .

Šis alternatyvus elektros importo ir eksporto kanalas padės Baltijos šalims išvengti priklausomybės nuo Rusijos. Karališkoji šeima su vizitu Lietuvoje vieši antrą kartą.   

Pagrindinė vizito tema – „Baltijos jūra vienija mus“, todėl ypatingas dėmesys skiriamas moksliniams tyrimams , inovacijoms ir bendriems iššūkiams. Švedija – didžiausia investuotoja Lietuvoje. Jos investicijos  sudaro apie 26 proc. visų tiesioginių mūsų šalies užsienio investicijų.

„Norime Švedijos karališkajai porai parodyti ne tik Lietuvos ekonominius, energetinius, mokslo ir kultūros pasiekimus, bet ir unikalų, į UNESCO pasaulio paveldą įtrauktą Lietuvos pajūrio grožį“, – sakė prezidentė.

Šalies vadovė su Švedijos karališkąja pora lankysis Naglių gamtos rezervate, kur pasivaikščios pažintiniu taku ir apžiūrės Pilkąsias kopas.

Lietuvos jūrų muziejuje įkurtame Delfinų terapijos centre šalies vadovė ir Švedijos Karalius bei Karalienė susipažins su šios terapijos principais, bendraus su terapijos centre dirbančiais specialistais ir čia besilankančiais vaikais. Centre taikoma Europoje unikali delfinų terapija skirta padėti negalią ir emocinių sutrikimų turintiems vaikams bei jų šeimos nariams. Švedijos Karalienė Silvija aktyviai bendrauja su negalią turinčiais jaunais žmonėmis visame pasaulyje, yra Pasaulinio vaikystės fondo, padedančio sunkias gyvenimo sąlygas patiriantiems vaikams, įkūrėja.

Prezidentė su Švedijos Karaliumi Karlu XVI Gustavu ir Karaliene Silvija prie Lietuvos jūrų muziejaus pasodins juodąsias pušis, kurios neleidžia vėjui išpustyti dirvožemio ir padeda sulaikyti kraštovaizdžio nykimą. Šalies vadovės ir Švedijos karališkosios poros sodinamos pušys simbolizuoja žmogaus pastangas atkurti ir išsaugoti Kuršių nerijos gamtą.

Prezidentė drauge su Švedijos karaliumi ir karaliene apžiūrės Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivą „Mintis“. Šiame laive įrengtoje laboratorijoje atliekami jūros dugno, vandens užterštumo, jūros išteklių tyrimai. Tai – vienintelė tokia laboratorija Baltijos šalyse.

Šalies vadovė ir Švedijos karališkoji pora taip pat lankysis Lietuvos ir Švedijos elektros jungties „Nord Balt“ srovės keitiklių stotyje, Tiškevičių rūmuose Palangoje apžiūrės archeologinių radinių ir gintaro inkliuzų ekspoziciją.

Palangoje Švedijos karališkoji pora atsisveikins su šalies vadove, taip užbaigdami trijų dienų valstybinį vizitą mūsų šalyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi