Lietuvoje

2020.04.08 08:13

Pranckietis apie galimai išskirtinį Gaižausko pasitikrinimą dėl koronaviruso: taisyklės vienodos turėtų būti visiems

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.04.08 08:13

Žiniasklaidai paskelbus, kad Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Dainius Gaižauskas galėjo pažeisti karantino ir saviizoliacijos tvarką, pats parlamentaras tokius teiginius atmetė. Teisti kolegos neskubėjo ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, tiesa, pridūrė – parlamentarams taisyklės turėtų būti tokios pačios kaip ir kitiems piliečiams.

„Žinoma, Seimo nariams taisyklės galioja tokios pačios kaip ir visiems piliečiams, tai jų ir reikėtų laikytis“, – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ sakė V. Pranckietis.

Tiesa, parlamento pirmininkas priduria, jog D. Gaižausko atliktus veiksmus nereikėtų vertinti tik skeptiškai, politikas pasitikrino, testas buvo neigiamas, todėl jis ir dalyvavo posėdžiuose.

„Ieškome lyg teismo žmogui. Jis toje situacijoje sprendė, kaip jam atrodė geriausia. Gerai, kad atėjo pasitikrinęs, kolegos žinojo, kad nuo jo negaus užkrato. Vėl, iš dviejų blogybių turime rinktis kažkurią. Tai buvo jo sprendimas“, – teigė V. Pranckietis.

Seimo pirmininko teigimu, sveikatos klausimai, yra asmaninis dalykas, todėl šiuo požiūriu jam vertinti kolegos sprendimų nebūtų etiška.

„Apie tyrimus, kiekvieno atskiro asmens, tai yra kiekvieno asmeninis dalykas“, – labiau plėstis į kolegos pasitikrinimo nuo koronaviruso niuansus nenorėjo V. Pranckietis.

Kalbėdamas apie iššūkius, kurie laukia Seimo, dirbant pandemijos metu, parlamento pirmininkas pabrėžia, jog reikia aktyviai svarstyti ir nuotolinio darbo galimybę, nes gausiai į posėdžius besirinkdamas Seimas ne tik pažeidžia vieną pagrindinių tvarkų, kuri numatyta ekstremalios situacijos laikotarpiu, bet ir rizikuoja galimu koronaviruso plitimu.

„Mes turime suprasti, kad pirmą kartą susidūrėme su tokia didele problema, turime pradėti galvoti, kad turime turėti galimybę dirbti ir kitaip. Tai būtų papildoma galimybė nuotolinis darbas. Manau, kad grįšime prie tos diskusijos, jei tik Seimas negalės susirinkti“, – apie nuotolinį darbą kalbėjo Seimo pirmininkas.

„Visuomenė turbūt suprastų labai paprastai, kada Seimas negalėtų susirinkti, Tada turbūt spręstume klausimą, kodėl parlamentas nesirenka. <...> Pirmiausia, jei mes nerekomenduojame susibūrimų visoje Lietuvoje, o Seimo nariai susirenka, tai pažeidžiama viena iš bendrų taisyklių. Tai jeigu mes susirenkame, tai turime užtikrinti bet kokias darbo sąlygas, bet kad jos būtų saugios֤“, – sakė Seimo pirmininkas.

Skandalas dėl medikų algų didinimo įvyko dėl opozicijos pernelyg optimistinių užmojų

Seimas antradienį 60–100 proc. padidino atlyginimus per karantiną koronaviruso židiniuose dirbantiems sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, įskaitant gydytojus rezidentus.

Trečiadienio rytą LRT RADIJUI Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sakė, kad tokio įstatymo priimti pirmuoju bandymu nepavyko tik dėl to, jog buvo pasiūlyti biudžetui nepakeliami projektai.

„Buvo pasiūlymai, kurių negalėjome įgyvendinti. Opozicijos pasiūlymai buvo tokie, kad jie nepakeliami biudžetui, kuris yra numatytas“, – sakė Seimo vadovas.

Pasak jo, vakarykščiu balsavimu galima spręsti, kad šiuo metu patenkintos liko visos pusės, tą parodo vieningas balsavimas.

V. Pranckiečio teigimu, kaip ligoninės tas lėšas paskirstys jau priklausys nuo ligoninių vadovų, tačiau kontrolė, kaip jos bus skirstomos, bus prižiūrima kaip iki šiol, remiantis numatytais įstatymais.

„Taip, tai įstaigų vadovų darbas. Manau, kad ta kontrolė yra tokia pati kaip visada, nėra naujos kuriamos, o lėšų panaudojimas yra nuolat stebimas ir kontroliuojamas. Niekaip čia kitaip ir negalėtų būti, o atsakomybę turės prisiimti įstaigos. Tos tvarkos, kurios yra nuolat veikiančios tose įstaigose, leis tas lėšas paskirstyti tinkamai“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Paklaustas, kaip vertina sprendimą, kad Vyriausybė galės reguliuoti kainas karantino metu, Seimo pirmininkas ramina – tai bus tik šiuo laikotarpiu ir tik išskirtiniais atvejais, ypač, pastebėjus, jog tam tikrose prekių grupėse kaino sukletos dirbtinai ir pasipelnymo tikslais.

„Aš abejoju, kad tas įstatymas bus labai dažnai taikomas, tik ypatingai atvejais, tada kai kainos bus labai užkeliamos. Nuolat buvo kalbama apie tai, kad kainas turi nugalėti konkurencija, tai manau, kad abu tie veiksniai sukontroliuos, kad juodoji rinka nublėstų, nes pastaruoju metu ji labai išsivysčiusi, daug skelbimų, pardavimų. Net buvo, kad skambino tiekėjai ir sakydavo, kodėl perka perpardavinėtojai, o ne įstaigos tiesiogiai. Manau, kad toks įstatymas padės suvaldyti juodąją rinką“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.