Lietuvoje

2020.04.08 07:35

Naujasis uosto vadovas – su „valstiečiais“ rinkimuose dalyvavęs buvęs Trąšų terminalo vadovas

A. Latako komentaras; atnaujinta 08.59
Rūta Juknevičiūtė, LRT Tyrimų skyrius2020.04.08 07:35

Praėjus daugiau nei metams nuo Arvydo Vaitkaus atleidimo, Susisiekimo ministerija išrinko naują Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) vadovą. Juo tapo Algis Latakas, pernai su A. Vaitkaus vedamu LVŽS sąrašu dalyvavęs savivaldos rinkimuose. Būtent po šių rinkimų ir jiems uosto verslininkų suaukotos paramos buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis atleido A. Vaitkų iš pareigų.

Arvydą Vaitkų valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovo poste pakeis Algis Latakas. Susisiekimo ministerija, vadovaujama Jaroslavo Narkevičiaus, tai patvirtino pranešimu spaudai.

Kaip skelbia ministerija, konkurse į Klaipėdos uosto vadovo pareigas pretendavo 13 kandidatų.

Būsimajam Klaipėdos uosto vadovui buvo keliamas reikalavimas turėti ne mažesnę kaip 5 metų vadovaujamo darbo patirtį įmonėje, kurioje dirbtų ne mažiau kaip 50 darbuotojų. Pretendentai turėjo pateikti savo, kaip būsimo įmonės vadovo, veiklos programą

A. Latakas – iš pareigų atleisto A. Vaitkaus rinkimų bendražygis. Naujai paskirtas uosto vadovas 2019 m. su A. Vaitkaus vedamu LVŽS sąrašu „Klaipėda gali“ dalyvavo savivaldybių tarybų rinkimuose.

„Tikrai taip, jūs esate teisi, aš dalyvavau rinkimuose. Dalyvavau todėl, kad tuo metu... Aš dirbau su uostininkų komanda, dabar aišku, jūs paminėsite tą patį Vaitkų. Man atrodo, kad uostas turėtų judėti prie miesto reikalų. Aš dalyvavau daugiau kaip uostininkas“, – LRT sakė A. Latakas.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, A. Latakas į LVŽS rinkimų sąskaitą per pernai vykusius rinkimus įnešė 3 000 eurų auką.

Patas A. Latakas tikina dar neskubantis džiaugtis išrinkimu, informaciją apie jį dar turės patikrinti specialiosios tarnybos: „Žinot, situacija tokia yra. Praėjo tas etapas, kažkuo dar džiaugtis negali. Dabar tas periodas tikrinimo. Vadovas ateina į darbą ir jis yra kaip po padidinamuoju stiklu. Dabar man dar reikės pabūti ir po mikroskopu. Aš suprantu, kad bus tam tikras periodas, kai mane turės patikrinti, tada bus priimtas sprendimas, bus parašytas ministro įsakymas ir būsiu paskirtas į pareigas“.

A. Latakas nuo 2006 m. iki 2016 m. dirbo „Achemos grupei“ priklausančios „Klasco“ gamybos vadovu. Dar anksčiau vadovavo „Klasco“ Trąšų terminalui.

Nuo 2017 m. rudens iki 2018 m. gegužės vadovavo bendrovei „Logistikos ir technologijų centras“, kuri priklauso Aloyzui Kuzmarskiui, vienam iš Klaipėdos jūrų kompanijos „Bega“ steigėjų ir valdybos pirmininkui.

Pastaruoju metu A. Latakas dirbo verslo konsultantu.

Įdomu tai, kad A. Vaitkus buvusio susisiekimo ministro Roko Masiulio buvo atleistas būtent po minėtų savivaldos rinkimų. Kaip pernai sausį skelbė LRT Tyrimų skyrius, valdančiosios partijos rinkimų kampaniją finansavo grupė uosto verslininkų. Maksimalias leidžiamas sumas (8 800 eurų) LVŽS skyrė Birių krovinių terminalą kartu su Baltarusijos „Belaruskalij" valdantis Igoris Udovickis, jo verslo partneriai Vidmantas Dambrauskas, Leonidas Bergeris, taip pat „Kamineros grupės“ akcininkas Arūnas Tuma. Tuo metu A. Vaitkus po LVŽS vėliava nesėkmingai siekė uostamiesčio mero posto, tačiau antrajame rinkimų ture nusileido dabartiniam Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui.

Po mero rinkimų tuometis susisiekimo ministras Rokas Masiulis A. Vaitkų atleido iš pareigų dėl galimo interesų konflikto. R. Masiulis teigė, kad A. Vaitkus, dirbdamas Klaipėdos uosto vadovu, nebegalėtų būti objektyvus uoste veikiančioms įmonėms. A. Vaitkus šį sprendimą apskundė teismams, tačiau nesėkmingai. Pernai rudenį Vilniaus apygardos teismas atmetė skundą dėl atleidimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.