Lietuvoje

2020.04.08 07:27

Epidemiologė Lingienė: turime virš 20 išplitusių koronaviruso židinių Lietuvoje

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.04.08 07:27

Iki šio ryto 8 val. Lietuvoje nustatyta 912 koronavirusu užsikrėtusių asmenų, o specialistai pažymi, kad pastarosiomis savaitėmis didžiąją dalį plitimo šalyje sudaro vietiniai užsikrėtimai. Epidemiologė Rolanda Lingienė pabrėžia – šalyje yra virš 20 koronaviruso židinių.

„Mano nuomone, ar švelninti karantiną, bus galima matyti jau gerokai po Velykų, maždaug 2 savaites po jų, dabar džiugių naujienų negaliu pasakyti. Turime virš 20 išplitusių koronaviruso židinių Lietuvoje, o tai reiškia, kad vietomis serga nuo dviejų iki keliasdešimties, kurie susiję tarpusavyje. Tai kelia nerimą ir jei tuos židinius sugebėsime lokalizuoti ir apsibrėžti ribas, tinkamai izoliuoti ir gydyti susirgusius, optimizmui bus daugiau vietos“, – sakė R. Lingienė.

Kaip LRT RADIJUI kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė R. Lingienė, šiuo metu optimizmui dar nėra daug vietos, situacija šalyje gana rimta, o taikomos priemonės pakankamai adekvačios, ypač kurias ketinama taikyti artimiausią savaitgalį.

Pasak epidemiologės, būtina kuo labiau sumažinti galimybę infekcijai plisti dar plačiau.

„Aš labai atsargiai vertinčiau tos kreivės plokštėjimą, žinoma, tam tikro optimizmo tai suteikia, tačiau didžiulį nerimą kelia susirgusių sveikatos priežiūros specialistų skaičius, šiuo metu jų turime 135, o virš 1000 yra ar buvo izoliacijoje“, – sakė specialistė, ji pabrėžė, kad šiam sektoriui teko itin didžiulis krūvis.

R. Lingienės turimais duomenimis, su koronavirusu infekuotais žmonėmis kontaktą turėjo virš 4 tūkst. asmenų.

„Apsaugos priemones reikia naudoti adekvačiai, pagal keliamą riziką, tačiau jas reikėtų naudoti plačiau, nes stebime labai daug besimptomių formų ir gydytojas, kuris neturėtų susitikti su sergančiuoju koronavirusu, pasirodo, su juo susitinka. <...> Didinti medikų testavimą dėl tų pačių besimptomių formų“, – LRT RADIJUI sakė R. Lingienė.

„Šis savaitgalis bus labai ypatingas visai sveikatos sistemai, jis reikalaus ypatingo susikaupimo ir nusiteikimo darbui. O žmonėms jis parodys, ar mes esame atsakingi“, – sakė R. Lingienė.