Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.07 23:15

Gaunami šimtai pranešimų apie karantino nesilaikymą: nubaustas ir baras, veikęs naktį

Policija toliau šimtais gauna pranešimų apie nesilaikančiuosius karantino taisyklių. Jau nubausta 250 pažeidusiųjų karantino reikalavimus ar nesilaikančių saviizoliacijos. Pareigūnai sako, kad pažeidimus dažniausiai daro jaunimas.

Ne tik pasimėgauti gerais orais, bet ir galimybė prisiminti, ką reiškia sėdėti lauko kavinėje, nors tokia veikla įvedus karantiną šalyje sustabdyta – prie vieno iš barų esančių staliukų žmonės susėda pavalgyti. Šio baro atstovai sako, nieko neteisėto nedarantys, maistas ir yra parduodami tik išsinešti, o staliukų jie neaptarnauja.

Vasariškai sušilus orams, kaip ir prognozuota, kai kuriose vietose sunku ir prasilenkti, kai kas primiršo reikalavimą vaikščioti ne daugiau nei po du. Kai kurie besiilsintys asmenys sako, parkuose žmonių galėtų būti mažiau, bet nors ir neramu, išeiti į lauką būtina.

Gyventojus drausminanti policija nuo penktadienio už karantino ir saviizoliacijos nesilaikymą jau išrašė 250 baudų. Beveik visos siekia 250 eurų, tai – pusė minimalios baudos.

„Daugiausia (baudžiamos – LRT.lt) jaunimo grupelės. Daugiausiai pranešimų gauname, kad būriuojamasi po keturis, po šešis, po 8 žmones, nesilaikoma dviejų metrų atstumo ir tokių protokolų nemažai surašyta. Surašyta protokolų nemažai dėl saviizoliacijos pažeidimų. Žmonės nebūna namuose, išeina kažkur, kiti juos mato, praneša policijai, o ji reaguoja. Vilniuje yra nubaustas ir baro savininkas už tai, kad net nakties metu veikė baras. Taip pat nubausti asmenys, kurie pirko alkoholinius gėrimus šiame bare“, – teigia Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Policija mažiau nei per valandą surado popiet iš Santaros klinikų pro langą pabėgusią moterį. Ji tirta dėl COVID-19 ir laukė tyrimų atsakymo.

Pareigūnai primena, kad už pakartotinį nusižengimą ar sukeltą grėsmę koronavirusu užkrėsti kitus bauda gali siekti ir 2,5 tūkstančio, o įmonių vadovams – iki 6 tūkst. eurų.

Seime kol kas stringa Vyriausybės siūlymas griežtinti įkalinimo bausmes už tyčinį užkrato platinimą. Opozicija antrą kartą nesiregistravo balsuoti dėl baudžiamojo kodekso pataisų, kurioms pritarus įkalinimas už tokį pavojingą elgesį didėtų siektų nuo trejų iki penkerių metų.

Visas Giedriaus Vitkausko ir Jovitos Gaižauskaitės reportažas – įraše:

Panorama. Pranešimus apie karantino pažeidimus gaunantys pareigūnai: labiausiai nusižengia jaunimas (su vertimu į gestų k.)
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi