Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.07 18:45

Seimas ragina priešintis Rusijos istoriniam revizionizmui ir dezinformacijai

Vaidotas Beniušis, BNS 2020.04.07 18:45

Lietuvos Seimas pasmerkė Rusijos vykdomą istorinį revizionizmą ir skleidžiamą dezinformaciją bei paragino Europos Parlamentą, Vidurio Europos politikus bendrai tam priešintis.

Tai sakoma antradienį priimtoje parlamento rezoliucijoje. Už ją vienbalsiai buvo 97 Seimo nariai.

Ją artėjant Antrojo pasaulinio karo pabaigos 75-ųjų metinių minėjimui Seimui pateikė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Kreipdamasis į parlamentarus iš Seimo tribūnos, L. Linkevičius sakė, kad pastaruoju metu Rusija suintensyvino istorinę tiesą iškraipančios propagandos skleidimą.

„Deja, kitos epidemijos neslopsta viruso metu, o dezinformacija skleidžiama dar intensyviau tiek viruso požiūriu, tiek istorinės tiesos požiūriu. Artėjant gegužei, Antrojo pasaulinio karo metinėms, yra suintensyvėjusi propaganda iš mūsų kaimynų“, – Seime kalbėjo ministras.

Lietuvos Seimas rezoliucijoje pabrėžė, kad gerbia karo dalyvių, kovojusių prieš nacizmą atminimą, tačiau kartu smerkia Rusiją dėl to, kad ji melagingai neigia Sovietų Sąjungos vaidmenį pradedant karą ir menkina sovietų nusikaltimus Vidurio ir Rytų Europoje pasibaigus karui.

„Antrojo pasaulinio karo pabaiga Lietuvai bei kitoms Centrinės ir Rytų Europos valstybėms neatnešė laisvės, o, priešingai, lėmė antrąją, penkis dešimtmečius trukusią sovietinę okupaciją, brutalius nusikaltimus žmoniškumui ir totalitarinę priespaudą“, – rašoma rezoliucijoje.

„Seimas kreipiasi į Europos Parlamentą, Centrinės ir Rytų Europos valstybių parlamentus, tarptautines organizacijas ir tarptautinę bendruomenę kviesdamas nesitaikstyti ir drauge priešintis Rusijos Federacijos vykdomam istoriniam revizionizmui ir skleidžiamai dezinformacijai“, – teigiama dokumente.

Anot rezoliucijos, istoriniu revizionizmu ir skleidžiama dezinformacija Maskva siekia „pateisinti dabartinę agresyvią politiką ir agresiją prieš kaimynines valstybes, skatinti nepasitikėjimą tarp Vakarų bendruomenės, skaldyti Europos Sąjungą ir NATO“.

Rezoliucija taip pat išsakyta parama Lenkijai, kurią Rusija apkaltino prisidėjus prie Antrojo pasaulinio karo pradžios.

Rusijos vadovai pastaruoju metu siekia pateisinti 1939-ųjų Molotovo-Ribentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus, pagal kuriuos karo išvakarėse Sovietų Sąjunga ir nacistinė Vokietija pasidalijo Rytų Europą.

Seimas rezoliucija taip pat kviečia akademinę bendruomenę, pilietinę visuomenę tęsti totalitarinių režimų nusikaltimų žmonijai tyrimus, tirti istorinius faktus ir skleisti tiesą siekiant, kad tokios tragedijos niekuomet nepasikartotų.

Rusija kasmet gegužės 9-ąją iškilmingu kariniu paradu mini Sovietų Sąjungos pergalę prieš nacistinę Vokietiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi