Lietuvoje

2020.04.07 18:19

Konservatoriai ragina Seimą atsisakyti reprezentacinių ir parlamentinių išlaidų,

valdantieji siūlymą vadina antikonstituciniu
LRT.lt, Dainora Karklytė, ELTA2020.04.07 18:19

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) kreipėsi į Seimo valdybą ragindami atsisakyti Seimo nariams skiriamų reprezentacinių ir parlamentinių išlaidų, rašoma pranešime spaudai.

TS-LKD frakcija siūlo lėšas grąžinti į valstybės biudžetą, kad jos būtų panaudojamos teikiant medikų apsaugai ir jų atlyginimų didinimui.

Seimo valdyba, reaguodama i paskutiniame posėdyje išsakytą valdybos narių Gabrieliaus Landsbergio ir Irenos Degutienės iniciatyvą, kreipėsi į visas Seimo frakcijas, kad šios pateiktų savo oficialią poziciją.

„Seimas gali susilaikyti nuo tam tikrų išlaidų, tuo tarpu medikams bei kitoms pandemijos epicentre atsidūrusioms profesinėms grupėms šiandien reikalinga maksimali pagalba. Tokioje situacijoje finansiniai biudžeto srautai privalo būti išnaudojami itin racionaliai. Taip pat raginame atitinkamų reprezentacinių išlaidų bei nebūtinų pirkinių atsisakyti ir Vyriausybės narius“, – sakė TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

LVŽS nepalaiko konservatorių siūlymo atsisakyti parlamentinei veiklai skirtų lėšų: siūlymą vadina antikonstituciniu

Tokie siūlymai, pasak Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS), tėra populistiniai.

Kaip rašoma LVŽS frakcijos rašte Seimo valdybai, Seimo nario parlamentinės veiklos išlaidų atlyginimas iš valstybės biudžeto yra numatytas Konstitucijoje, dėl to, pažymi LVŽS, parlamentinių lėšų atsisakymas prieštarautų Konstitucijai.

„Dėl to siūlymai panaikinti Seimo narių parlamentinei veiklai skirtas lėšas laikytini populistiniais, nes jie yra nelegitimūs ir dėl to teisėtomis priemonėmis neįmanomi įgyvendinti, ir, atitinkamai, juos įtvirtinantis teisės aktas Konstituciniame Teisme galėtų būti pripažintas prieštaraujančiu Konstitucijai“, – rašoma „valstiečių“ rašte.

LVŽS frakcija savo raštu taip pat pažymi, kad Seimo veikla nėra nutrūkusi. „Valstiečių“ teigimu, dauguma parlamentarų neturi savo būstų Vilniuje, yra sudarę ilgalaikes sutartis parlamentinei veiklai vykdyti regionuose – nuomoja biurus, kompiuterinę techniką, užsisako viešinimo paslaugas bei kita. Dėl to, pasak LVŽS, parlamentinei veiklai skirtų lėšų atsisakymas „ne tik padarytų Seimo nario veiklą sunkiai įmanoma, bet ir pakenktų vietiniams verslams, kuriuos valstybė šiuo sunkiu metu visais įmanomais būdais stengiasi išlaikyti, bei regioninei žiniasklaidai, kuri, netekusi didelės dalies reklamos pajamų, dar negautų ir pajamų, kurias įprastai gauna už Seimo nario veiklos viešinimą“.

„Valstiečių“ frakcija, pareikšdama savo nuomonę dėl konservatorių siūlymo, taip pat pabrėžia, kad Vyriausybė yra numačiusi įrankius padėti verslui, patiriančiam sunkumų pandemijos metu. LVŽS teigimu, Seimo nariai savo parlamentinei veiklai skirtomis lėšomis gali prisidėti prie smulkaus ir vidutinio verslo palaikymo, užsisakydami paslaugas arba prekes.

„Lėšų, skirtų Seimo nario parlamentinei veiklai, panaikinimas būtų ir neteisėtas, ir netikslingas bei apsunkintų Seimo narių, ypač gyvenančių atokesnėse vietovėse, parlamentinį darbą“, – rašoma LVŽS rašte Seimo valdybai, pabrėžiant, kad parlamentarai savo parlamentinei veiklai skirtas lėšas turėtų naudoti „atsakingai, taupiai ir apdairiai“.

Vilija Blinkevičiūtė
2021.05.09 16:56

Socialdemokratų pirmininke išrinkta Blinkevičiūtė: neatidėliotinas darbas – pergalė savivaldos rinkimuose

pažėrė kritikos opozicijos koalicijai; atnaujinta 18.22