Lietuvoje

2020.04.07 17:17

Vilniaus universitetas iki pavasario semestro pabaigos studijas vykdys nuotoliniu būdu

atnaujinta 17.37
LRT.lt, Augustas Stankevičius, BNS2020.04.07 17:17

Antradienį Vilniaus universiteto senatas nusprendė, kad iki pavasario semestro pabaigos studijos bus vykdomos nuotoliniu būdu. Kaip rašoma Vilniaus universiteto rektoriaus Rimvydo Petrausko išplatintame laiške, toks sprendimas priimtas dėl kylančio nerimo ir tolimesnių neaiškumų.

„Suprantant, kad dabartinis neapibrėžtumas kelia nemažai nerimo ir klausimų, šiandien Universiteto Senate apsispręsta, kad visos studijų veiklos Vilniaus universitete iki šio pavasario semestro pabaigos bus vykdomos nuotoliniu būdu“, – rašoma rektoriaus laiške.

Apie studijų vykimo pasikeitimus ir tolimesnius veiksmus studentai artimiausiu metu bus informuojami. Taip pat nuo šiol visą informaciją apie kintančią situaciją nuolat atnaujinsime tam skirtoje VU tinklapio skiltyje vu.lt/covid-19.

„Tiek darbuotojai, tiek studentai norėjo aiškumo dėl tolimesnės šio semestro eigos. Tiek, kiek mes stebime situaciją ir prognozes, kaip žinia, semestras Vilniaus universitete baigiasi gegužės pabaigoje, tai nėra jokio tikrumo, kad galėtų tas semestras atsinaujinti. Todėl Senate buvo priimtas sprendimas studijas tęsti nuotoliniu būdu“, – BNS antradienį sakė R. Petrauskas.

Anot VU rektoriaus, toks sprendimas ne tik įneš aiškumo dėstytojams bei studentams, bet ir suteiks daugiau laiko jiems pasiruošti likusius mokslo metus tęsti nuotoliniu būdu.

„Sudaromos aiškios taisyklės į priekį. Studentai gali prisiderinti prie to savo gyvenimą, pavyzdžiui, ne vilniečiai gali pažiūrėti, kur jiems patogiau gyventi, ar grįžti namo, ar toliau tęsti nuomą sostinėje“, – kalbėjo R. Petrauskas.

Kaip teigia VU rektorius, šiuo metu bakalauro ar magistro darbus rašantiems studentams bus sudarytos galimybės naudotis universiteto bibliotekos ištekliais.

„Studentai, baigiantys bakalauro ir magistro studijas, gali rašyt užsakymus ir jiems bus išduotos knygos į rankas arba atsiųstos paštu. (...) Kadangi kiekvienas studentas turi savo vadovą, jam taip pat tenka didelė atsakomybė. Jis turės padėti šitose aplinkybėse studentui pabaigti darbą ir atsakingai laiduoti, kad knygos studentui yra būtinos darbui užbaigti“, – kalbėjo profesorius.

Anot R. Petrausko, taip pat buvo priimtas sprendimas visas studijų veiklas užbaigti nuotoliniu būdu – įskaitant ir baigiamųjų darbų gynimus.

„Galimybė gyvai gintis dar gali atsirasti. Be to, dvi disertacijos jau dabar yra apgintos nuotoliniu būdu, Istorijos fakulteto dekanė Loreta Skurvydaite taip pat išrinkta nuotoliniu būdu, problemų neturėtų kilti“, – teigė VU rektorius.

Šiuo metu Vilniaus universiteto studentams – Velykų atostogos. Į studijas studentai grįš balandžio 21 dieną.

Karantinas dėl COVID-19 prasidėjo kovo 16 dieną.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59