Lietuvoje

2020.04.07 16:57

Antradienį Druskininkuose ir Alytuje atidarytos karščiavimo klinikos

Antradienį karščiavimo klinikos pacientams atvėrė duris Druskininkuose ir Alytuje, nurodoma pranešime spaudai.

Įsisteigti tokias karščiavimo klinikas privalės visos šalies savivaldybės.

Primenama, kad su šeimos gydytojo siuntimu į karščiavimo klinikas gali kreiptis viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintys pacientai, čia jiems bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19).

Sveikatos apsaugos ministerijos gautais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje veikia šios karščiavimo klinikos:

· Alytaus karščiavimo klinika (Alytaus m. sav. PSPC, Jiezno g. 2)

· Druskininkų karščiavimo klinika (Druskininkų ligoninė, Sveikatos g. 30)

· Panevėžio karščiavimo klinika (Panevėžio m. poliklinika, Nemuno g. 75, įėjimas iš Kosmonautų g.) – teikia paslaugas Panevėžio miesto ir rajono gyventojams.

· Marijampolės karščiavimo klinika (Marijampolės PSPC, Bažnyčios g. 19)

· Tauragės karščiavimo klinika (Tauragės raj. PSPC, Jūros g. 5)

· Lazdijų karščiavimo klinika (Lazdijų sav. PSPC, Kauno g. 8)

· Jurbarko karščiavimo klinika (Jurbarko ligoninė, Vydūno g. 56)

· Kėdainių karščiavimo klinika (Kėdainių PSPC, Budrio g. 5)

· Prienų karščiavimo klinika (Prienų ligoninė, Pušyno g. 2)

· Vilniuje: Lazdynų karščiavimo klinika, Naujosios Vilnios karščiavimo klinika

· Kauno karščiavimo klinika (Kauno miesto poliklinikos Šančių padalinys, A. Juozapavičiaus pr. 72)

· Vilkaviškio karščiavimo klinika (Vilkaviškio ligoninė, Maironio g. 25)

· Raseinių karščiavimo klinika (Raseinių PSPC, Žemaitės g. 2)

· Kretingos karščiavimo klinika (Kretingos PSPC, Žemaitės al. 1)

Svarbu žinoti, kad į karščiavimo klinikas bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai.

Tiems žmonėms, kurie negalės į karščiavimo klinikas atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas. Dėl karščiavimo klinikų skaičiaus savivaldybėje ir dėl vienoje karščiavimo klinikoje veikiančių kabinetų skaičiaus turės apsispręsti pačios savivaldybės.

Garliavoje jau veikianti Karščiavimo klinika ligonių kol kas nesulaukė

Daugiau nei 100 tūkstančių gyventojų priskaičiuojančio Kauno rajono savivaldybė Garliavoje įrengė Karščiavimo kliniką. Į ją nuo šios savaitės pradžios gali kreiptis viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintys Kauno rajono gyventojai, nepriklausomai nuo to, kurią pirminės sveikatos priežiūros įstaigą jie yra pasirinkę.

Kaip antradienį naujienų agentūrai ELTA aiškino šios klinikos vadovė, Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Nijolė Kliučienė, savivaldybės administracijos direktoriaus Šarūno Šukevičiaus įsakymu, dėl koronaviruso pandemijos Karščiavimo klinika įkurta bendradarbiaujant su Respublikine Kauno ligonine ir Kauno rajono sveikatos priežiūros įstaigomis.

„Šiose patalpose yra Kauno rajono savivaldybės rentgeno centras, Respublikinės Kauno ligoninės padalinys. Kai ligoninė leido tomis patalpomis naudotis Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centrui, Karščiavimo klinika buvo įkurdinta pirmajame, atskirą įėjimą turinčiame, pastato aukšte. Šalia pastato yra transporto stovėjimo vietos. Čia pat – ir greitoji medicinos pagalba“, – sakė N. Kliučienė.

Apsilankyti Kauno rajono karščiavimo klinikoje gali būti registruojami tik turintys elektroninį šeimos gydytojo siuntimą.

„Kol kas mes Karščiavimo klinikoje ligonių nesulaukiame, bet tikrai laiko veltui neleidžiame –apmokome medikų, kurie čia dirbs, pamainas. (...) Kad vėliau Karščiavimo klinikos darbas būtų sklandus, kad jos koordinatorius tinkamai paskirstytų ir nurodytų kiekvienam pacientui atvykimo laiką, jau dabar galimus trukdžius šaliname. Paskui, įvertinę pacientų skaičių, spręsime, kiek darbuotojų (pamainų) šioje klinikoje reikia“, – paaiškino N. Kliučienė.

Į Kauno rajono karščiavimo kliniką savuoju transportu gali atvykti karščiuojantys (temperatūra 37,8 laipsnio ir daugiau) 18-60 metų amžiaus gyventojai, pajutę bent vieną iš viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą. Numatytas Karščiavimo klinikos darbo laikas – kasdien nuo 8 val. iki 20 val.

Dėl pacientų iki 18 metų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. O sukarščiavus 60 metų amžiaus ir vyresniam žmogui, būtina skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Tiems, kurie negalės atvykti patys, transportą suteiks Kauno rajono savivaldybė, teigiama pranešime.

ELTA yra pranešusi, kad Kauno mieste, Šančiuose, įsteigta Karščiavimo klinika priiminėja tik šio miesto bei Kaišiadorių rajono gyventojus.