Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.07 13:23

Seimas nepaisė prezidentūros norų ir nesutiko atleisti valstybės kontrolieriaus Dulkio

atnaujinta 13.39
Lukas Blekaitis, ELTA 2020.04.07 13:23

Seimas antradienį nepriėmė svarstyti prezidentūros siūlymo neskirti Arūno Dulkio antrajai valstybės kontrolieriaus kadencijai.

Už Prezidentūros siūlymą balsavo 49 Seimo nariai, prieš – 25, susilaikė – 28.

„Dabartinis kontrolierius tikrai turi daug gerų savybių ir atliko reikšmingų darbų, tą prezidentas vertina ir už tai dėkoja. Tuo pat metu prezidentas tikisi tam tikros rotacijos ir pokyčio dar labiau gerinant rekomendacijų kokybę, dar labiau siekiant, kad tos rekomendacijos būtų įgyvendinamos praktiškai ir tai prisidėtų prie geresnių viešųjų paslaugų kokybės ir efektyvesnio finansų naudojimo“, – Seime sakė prezidento Gitano Nausėdos patarėjas, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Simonas Krėpšta.

Jo teigimu, prezidentui pritrūko Valstybės kontrolės teikiamų rekomendacijų konkretumo ir jų įgyvendinimo.
„Ši situacija panašesnė į tai, kad renkamasi iš gerų kandidatų ir, prezidento nuomone, buvo pasirinktas geresnis. Prezidentas norėtų ateityje matyti didesnio rekomendacijų rezultatyvumo ir jų įgyvendinimo praktikoje. Be abejo, tai priklauso nuo įgyvendinančios pusės, nuo tų subjektų, kuriems teikiamos rekomendacijos, veiksmų, tačiau ir pačios rekomendacijos galėtų turėti daugiau konkretumo tam tikrais atvejais“, – teigė S. Krėpšta.

Seimo narė Irena Degutienė nepritarė Valstybės kontrolės vadovo keitimui.

„Skauda širdį, kad reikia atleisti žmogų, kuris per savo kadenciją, kaip Seimui atskaitinga institucija, ne vieną kartą valdyboje teikė savo institucijos restruktūrizaciją, taupė pinigus, optimizavo darbuotojų skaičių, kokybiškai atliko visus tai institucijai pavestus darbus.

Reikia pasakyti, kad per tiek metų valstybės institucija kaip niekada, vadovaujant ponui Dulkiui, padarė tokių darbų, kur jeigu tiek Vyriausybė, tiek ministerijos, tiek kitos institucijos, kurioms buvo duotos rekomendacijos, būtų jas vykdę, (...) tai ir šiandien šioje ekstremalioje situacijoje mūsų valstybinės institucijos turėtų visiškai kitą situaciją ir ekonomiškai, ir finansiškai. Tikrai apgailestauju, bet negaliu balsuoti už tokio žmogaus atleidimą, juolab jis neteikiamas kitai kadencijai“, – sakė I. Degutienė.

Tuo tarpu parlamentaras Povilas Urbšys palaikė Prezidentūros siūlymą.

„Kiek tas blizgesys yra dabartinės Valstybės kontrolės tariamas, o kiek yra tikras? (...) Kai kuriais atvejais susidaro įspūdis, kad asmeninis įsivaizdavimas apie save tame poste jau tampa žalingas ne tik tai kontrolės institucijai, bet ir tam pačiam asmeniui. Man atrodo labai logiška, kad pasiūloma dabar rotacija“, – teigė jis.

Vietoje A. Dulkio Prezidentūra į valstybės kontrolierius turėjo siūlyti Mindaugą Macijauską. Jis darbą Valstybės kontrolėje pradėjo 2002 m., per tą laiką vadovavo reikšmingiems projektams – diegė tarptautinius audito standartus bei kokybės valdymo sistemą. Nuo 2018 m. birželio jis ėjo valstybės kontrolieriaus pavaduotojo pareigas. Nuo 2016 m. rugsėjo M. Macijauskas yra Europos investicijų banko (EIB) Audito komiteto narys.

Valstybės kontrolierių prezidento teikimu Seimas skiria 5 metų kadencijai. Dabartinio valstybės kontrolieriaus A. Dulkio kadencija baigiasi 2020 m. balandžio 14 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi