Lietuvoje

2020.04.07 11:31

Vilniaus rajono gyventojai išgirdo merės atsiprašymo žodžius dėl „išgalvotų“ vaikų: jei jie jaučiasi įžeisti, atsiprašau

Aida Murauskaitė, LRT.lt 2020.04.07 11:31

Vilniaus rajono Rastinėnų gyventojai prieš gerą mėnesį pareikalavo, kad merė Marija Rekst atsiprašytų dėl savo žodžių, kuriais juos įžeidė, arba pagrįstų savo teiginius. M. Rekst, remiama prie sienos, pirmame nuotoliniame Tarybos posėdyje Rastinėnų gyventojų atsiprašė. 

Dar kovą Vilniaus rajono tėvai LRT.lt pasakojo, kad vietos valdžia piktybiškai nesteigia lietuviškų ikimokyklinukų grupių. Dalis tų, kurie nori, kad vaikas mokytųsi lietuvių kalba, ir neturi tokios galimybės, gyvenamąją vietą deklaruoja Vilniuje ir ten vežioja savo atžalas. O tai įsuka užburtą ratą: jei gyvenamoji vieta kitur, tad ir tariamai poreikio steigti grupę nėra.

Kovo mėnesį kilo triukšmas, kai Vilniaus rajono Sudervės seniūnijos Rastinėnų kaimo gyventojai pasipiktino merės žodžiais apie esą „išgalvotus“ sąrašus vaikų, kurių tėvai pageidauja ugdymo lietuvių kalba.

Praėjusią savaitę vykusiame nuotoliniame Vilniaus rajono Tarybos posėdyje nuskambėjo merės atsiprašymo žodžiai. Tiesa, ji tikino buvusi neteisingai suprasta.

„Atsiprašyti žmogaus, jei jį įskaudinai, reikia. Jei taip suprato, kad norėjau įskaudinti, atsiprašau, bet aš ne apie tai kalbėjau. Atsiprašau, jei jie suprato, kad aš įžeidžiau. Nenorėjau nieko įskaudinti. Tris kartus jau atsiprašiau“, – sakė mėrė.

M. Rekst pabrėžė, kad gyventojų pateikti dokumentai buvo netinkamai parengti.

„Bet jei mano kalba buvo taip išdėstyta, kad jie suprato kitaip, tada atsiprašau“, – pakartojo merė.

„Būtų daug paprasčiau, kad jūs tiesiai šviesiai pasakytumėte, kad atsiprašote“, – ragino Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys, Centro dešinės frakcijos seniūnas Gediminas Kazėnas, ginantis Rastinėnų gyventojų interesus.

„Jei jums reikia kurstyti šį klausimą, aš nekalta, kad jie taip suprato. Jei jie jaučiasi įžeisti, aš atsiprašau“, – atsiprašymo žodžius ištarė M. Rekst.